Leczenie Jak zdiagnozować chorobę na podstawie badania języka przyczyny. Jak leczyć czerwone plamy.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zdiagnozować chorobę na podstawie badania języka?

Definicja z ang. How to diagnose the disease based on the study of language, z niem. Wie die Krankheit zu diagnostizieren, basierend auf dem Studium der Sprache.

Jak leczy HOMEOPATA w przypadku JAK ZDIAGNOZOWAĆ CHOROBĘ NA PODSTAWIE BADANIA JĘZYKA: Pewne zmiany w wyglądzie języka, na przykład osad, wystrzępione brzegi, czerwone plamy, mogą świadczyć o zaburzeniach chorobowych pewnych narządów. W tej kwestii zarówno medycyna tradycyjna, jak i alternatywna stoją na podobnym stanowisku. Jednak tradycyjna medycyna nie przywiązuje do tego tak dużej uwagi jak medycyna chińska. W tradycyjnej medycynie chińskiej poszczególne obszary języka są odzwierciedleniem stanu konkretnych narządów. Czytając ten artykuł dowiesz się jak postawić diagnozę na podstawie wyglądu języka.
krok 1
Badanie języka w medycynie tradycyjnej.
Jeszcze do niedawna niejeden doktor rozpoczynając badanie najpierw prosił pacjenta o pokazanie języka. Język traktowano jak więc jako pomocnicze źródło wiedzy na temat stanu zdrowia pacjenta. Aktualnie wiadomo już, iż wygląd języka owszem jest pomocny, lecz w przypadku podejrzenia obecności niektórych tylko chorób zakaźnych. W takim wypadku oglądając język, doktor szuka potwierdzenia postawionej już diagnozy. I tak np. u chorych na płonicę język ma kolor ciemnoczerwony a brodawki smakowe są uniesione. Przy czerwonce odcień języka jest niebieskawy (podobny kolor pojawia się na języku przy chorobach związanych z niedotlenieniem). Brunatny osad powstaje przy tyfusie, z kolei tak zwany język czarny może świadczyć o cholerze. Dla medycyny tradycyjnej sam wygląd języka nie jest wystarczającym symptomem, na podstawie którego można postawić pewną diagnozę. Język bardzo łatwo zmienia wygląd pod wpływem substancji zawartych w pożywieniu i płynach.
krok 2
Badanie języka w medycynie chińskiej.
W tradycyjnej medycynie chińskiej badanie języka stanowi elementarną, nieodłączną część badania każdego pacjenta. Wg chińskich lekarzy wygląd języka odzwierciedla postęp zmian chorobowych w organizmie. W początkowym stadium choroby warstwa nalotu na języku jest cienka i wilgotna. W dalszych etapach zmiany chorobowe sięgają „w głąb” organizmu toteż warstwa nalotu staje się gruba, ma kolor biały, później przechodzi w żółty.
Język został podzielony na poszczególne sektory odpowiadające narządom ciała: tylna część języka świadczy o stanie nerek, środkowa- żołądka i trzustki. Prawa i lewa część języka jest przyporządkowana wątrobie, czubek języka odpowiada pęcherzykowi żółciowemu, sercu i jelicie cienkiemu, z kolei brzegi odzwierciedlają stan śledziony.
krok 3
Wybrane symptomy zaburzeń widoczne na języku:
- Język suchy, popękany : cukrzyca
- Biały nalot na czubku języka : zapalenie błony śluzowej żołądka
- Brązowy nalot : choroby pęcherzyka żółciowego
- Biały nalot na środku języka : schorzenie dwunastnicy
- Biały nalot na tylnej części języka : zapalenie jelita
- Żółty nalot : zapalenie wątroby albo marskość wątroby

Lekarz Homeopata: JAK ZDIAGNOZOWAĆ CHOROBĘ NA PODSTAWIE BADANIA JĘZYKA; WIE DIE KRANKHEIT ZU DIAGNOSTIZIEREN, BASIEREND AUF DEM STUDIUM DER SPRACHE; HOW TO DIAGNOSE THE DISEASE BASED ON THE STUDY OF LANGUAGE;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.