Leczenie Na czym polega terapia tańcem przyczyny. Jak leczyć leczeniu osób chorych psychicznie, ma.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Na czym polega terapia tańcem

Definicja z ang. What is dance therapy, z niem. Was ist Tanztherapie.

Jak leczy HOMEOPATA w przypadku NA CZYM POLEGA TERAPIA TAŃCEM: Leczenie tańcem jest jedną z odmian terapii ruchowej. Służąca jest raczej w leczeniu osób chorych psychicznie, ma ona zastąpić komunikacje werbalną. Leczenie prowadzona w ten sposób urozmaica życie osób niewidomych i głuchych.
krok 1
Pionierką sposoby była nauczycielka tańca Marian Chace. Zaobserwowała ona, iż ruch bardzo pomagał dzieciom, które cierpiały na zaburzenia emocjonalne. Jej strategia była prosta i opierała się na przekazywaniu emocji ruchem bez względu na technikę tańca.
krok 2
Osoby wobec których stosuje się terapię tańcem zachęcane są do wyrażania swoich uczuć przez ruch, który prowadzi muzyka. Dla jednych sposób ta jest odnową emocjonalną dla innych rehabilitacją fizyczną.
krok 3
U osób chorych na autyzm zaobserwowano odczucie harmonii i ładu, który wywarła muzyka i rytmiczne ruchy. U dzieci z porażeniem mózgowym leczenie ma wpływ na koordynacje ruchową, powiększenie siły fizycznej i osiągnięcie pewnej lekkości, która owocuje dobrym nastrojem i relaksem.

Lekarz Homeopata: NA CZYM POLEGA TERAPIA TAŃCEM; WAS IST TANZTHERAPIE; WHAT IS DANCE THERAPY;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.