Leczenie Alkohol: Przyjaciel czy wróg przyczyny. Jak leczyć wyskokowych prędzej czy później skończy.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Alkohol: Przyjaciel czy wróg

Definicja z ang. Alcohol: Friend or Foe, z niem. Alkohol: Friend or Foe.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku ALKOHOL: PRZYJACIEL CZY WRÓG: Zdania na temat alkoholu są podzielone. Sporo osób uważa, iż picie trunków wyskokowych prędzej czy później skończy się alkoholizmem. Inni twierdzą, iż jeżeli zachowamy umiar w piciu, może mieć ono sporo zalet. Oto kilka faktów dotyczących alkoholu:
krok 1
Alkohol etylowy to kluczowy składnik napojów alkoholowych, powstaje on z powodu fermentacji skrobi albo cukru pod wpływem enzymów zawartych w drożdżach. Inne substancje pojawiające się w tym procesie to polifenole i fuzele.
krok 2
Zalety wynikające z umiarkowanego spożywania alkoholu to na przykład pomniejszenie możliwości zachorowania na chorobę wieńcową serca u osób starszych. Poprawa humoru i przyrost poziomu dobrego samopoczucia. Z badań wynika również, iż picie 3 kieliszków wina na dzień powiększa poziom przeciwutleniaczy we krwi, które mogą powstrzymać pierwsze symptomy miażdżycy.
krok 3
Wady - Nadmierne spożywanie alkoholu może pogłębić niedobry humor, który regularnie prowadzi do zachowań agresywnych i konfliktów z prawem. Spożywanie napojów procentowych jest bardzo szkodliwe w momencie ciąży i w trakcie przyjmowania leków. Zapalenie trzustki, zawał serca czy marskość wątroby to tylko nieliczne choroby, które spowodowane są alkoholem.
krok 4
Zanim sięgniesz po kieliszek zastanów się jakie będą tego skutki i czy nie wyrządzisz krzywdy swojej rodzinie, która chcę podsiadać przydatnego ojca czy matkę zamiast piątego koła u wozu.

Lekarz Internista: ALKOHOL: PRZYJACIEL CZY WRÓG; ALKOHOL: FRIEND OR FOE; ALCOHOL: FRIEND OR FOE;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.