Leczenie Jak leczyć objawy udaru słonecznego przyczyny. Co znaczy opisany jako stan, gdzie.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć objawy udaru słonecznego?

Definicja z ang. How to treat the symptoms of sunstroke, z niem. Wie die Symptome von Hitzschlag zu behandeln.

Co to znaczy: Udar słoneczny, wywołany raczej zbyt długim przebywaniem na słońcu, może być opisany jako stan, gdzie umiejętność ciała do absorbowania ciepła zanika. Udar może wystąpić także wtedy, gdy jesteśmy aktywni fizycznie bądź ciężko pracujemy w upalnych warunkach. Ciało się przegrzewa, co może prowadzić do uszkodzenia różnych organów. Należy więc zapobiegać udarom, gdyż ich konsekwencje mogą być bardzo poważne.
krok 1
Jeżeli wydaje Ci się, iż masz symptomy udaru, zejdź ze słońca tak szybko jak to tylko możliwe. Schowaj się w cieniu. Jeżeli masz taką sposobność, wejdź do klimatyzowanego budynku.
krok 2
Kolejną rzeczą jaką powinieneś zrobić, jest zdjęcie tylu ciuchów ile tylko możesz, w szczególności buty, kapelusz cz skarpetki. Tego typu ubrania zatrzymują ciepło, a chodzi o to tak aby jak najszybciej się go pozbyć.
krok 3
Wypij wiele wody albo innych płynów, z wyjątkiem alkoholu i preparatów zawierających kofeinę. Nie musisz jednak połknąć tego wszystkiego jednym haustem. Raczej siąp po trochę, tyle ile dasz radę.
krok 4
Po chwili spędzonej w cieniu weź chłodny prysznic. Jeżeli nie masz takiej możliwości, co najmniej schłodź zimną wodą twarz, raczej czoło, szyję i ramiona.
krok 5
Połóż się na płaskiej powierzchni, połóż sobie na czoło zimny okład. Unieś w górę stopy, ponad poziom głowy. Krew będzie krążyła szybciej, dzięki czemu znikną zawroty głowy i mdłości.
krok 6
Wypij płyny (napoje) zawierające elektrolity, albo zjedz coś solonego. W czasie udaru tracisz nie tylko płyny, lecz także sól.
krok 7
Powinieneś się już zacząć czuć lepiej. Jednak, jeżeli ciągle nie ma poprawy jak najszybciej skorzystaj z pomocy lekarskiej. jeżeli nie jesteś w stanie sam dotrzeć do szpitala, zadzwoń po pogotowie.
Wskazówki i ostrzeżenia
Połóż kostki lodu na szyję, pod pachami i w pachwinach. Owiń kostki lodu ręcznikiem albo ściereczką. Możesz także pocierać nimi ciało, by je schłodzić.Masuj ręce i nogi delikatnie. Usprawni on krążenie krwi. jeżeli temperatura ciała się nie obniża, obłóż ciało zmoczonymi w zimnej wodzie ręcznikami.Możesz także położyć kostki lodu na oczy i brzuch. Ochłodzi to krew.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.