Leczenie Domowe sposoby na refluks żołądka przyczyny. Co znaczy w żołądku, klatce piersiowej i.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Domowe sposoby na refluks żołądka

Definicja z ang. Homemade ways to reflux of stomach, z niem. Selbst gemachte Wege zum Rückfluss von Magen.

Co to znaczy: Charakterystycznym symptomem refluksu żołądka jest uczucie pieczenia i palenia w żołądku, klatce piersiowej i przełyku. Inne symptomy to wzdęcia, gazy, nudności, krótki oddech i/albo kwaśny //albo kwasowy posmak w gardle i ustach.
Refluks ma miejsce wówczas, gdy kwas żołądkowy uwalniany jest do przełyku. Podrażnia on delikatną tkankę wyściełającą przełyk i gardło, powodując pieczenie. W normalnych okolicznościach dolny zwieracz przełyku kurczy się, zapobiegając wydostawaniu się kwasu z żołądka. Jeżeli jednak mięsień ten nie funkcjonuje prawidłowo, kwas żołądkowy może cofnąć się powodując dolegliwość zwaną refluksem żołądka ///albo zgagą. Nieleczony refluks może prowadzić do trwałego uszkodzenia przełyku, a nawet być powodem raka. Mam dla ciebie jednak niezłą informacja. Z refluksem można bardzo łatwo walczyć. Sprawdzone domowe metody na zgagę poznasz poniżej.
krok 1


mleko - stop

Nie stosuj mleka!
Lekarze w oparciu o najnowsze wyniki badań przestali już zalecać ten sposób. Mleko redukuje symptomy zgagi tylko chwilowo, jednak w dłuższym czasie powiększa wydzielanie kwasów żołądkowych powodując, iż refluks dodatkowo przybiera na sile.
krok 2


sól - stop

Ogranicz sól
Nadprodukcja kwasu żołądkowego (kwasu solnego) jest powodem zgagi. Najprostszym metodą jest więc pomniejszenie jego wydzielania, na przykład ograniczając spożycie zwykłej soli ////albo zastępując ją wysokiej jakości solą morską. Polecam również zażywanie przed posiłkami suplementów z betainą HCL. Bardzo efektywnie zapobiegają wystąpieniu refluksu żołądka.
krok 3


warzywa i owoce

Zmień dietę
Przetworzone jedzenie i cukier to gwarantowany sposób na pojawienie się zgagi. Jedz więc wiele ekologicznych owoców i warzyw. Jedno jabłko na dzień uchroni cię nie tylko przed zawałem, lecz i przed refluksem żołądka. Bardzo ważne jest również jedzenie dużej ilości świeżej sałaty.
krok 4


wit. D

Zwiększ spożycie witaminy D
Spowoduje to ustabilizowanie produkcji aż 200 peptydów działających antybakteryjnie nie tylko na przełyk, lecz i na cały organizm.
krok 5


sok z aloesu

Sok z aloesu
Picie soku z aloesu łagodzi podrażnienia przewodu pokarmowego i uwalnia od zgagi. Jest on również sugerowany osobom cierpiącym na dolegliwości jelitowe, takie jak częste biegunki, czy wrzodziejące zapalenie jelit. Pij 30 ml czystego soku aloesowego rozcieńczonego w 60 ml wody mineralnej, gdy tylko poczujesz symptomy zgagi.
krok 6


ocet jabłkowy

Organiczny ocet jabłkowy
Przed każdym posiłkiem wypij jedną łyżkę organicznego, niefiltrowanego octu jabłkowego, rozcieńczonego w szklance wody mineralnej. Zobojętni to kwasy żołądkowe i wspomoże trawienie. Rozcieńczony ocet jabłkowy uwolni cię również od ostrej zgagi. Działa naprawdę szybko i efektywnie.
krok 7


korzeń lukrecji

Korzeń lukrecji
Efektywny w walce z refluksem żołądkowym, wrzodami żołądka i przełyku. Najczęściej popularny w formie herbatki /////albo wywaru.
krok 8


ziemniaki

Sok z surowych ziemniaków
Bardzo dokładnie umyj ziemniaka. Nie obieraj go. Wsadź go do sokowirówki, dodaj kilka owoców dla smaku i wypij świeżo wyciśnięty sok.
krok 9


szklanka wody

Szklanka wody
Jeżeli symptomy zgagi nie są jeszcze zbyt mocne, pomoże wypicie szklanki wody.
krok 10


papaja

Papaja
Tabletki do żucia z enzymem z papai to naturalny i

efektywny sposób walki ze zgagą. Kupisz je w sklepie zielarskim //////albo aptece.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.