Leczenie Jak leczyć grypę żołądkową przyczyny. Co znaczy ludzi na całym świecie. Trudno byłoby.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć grypę żołądkową?

Definicja z ang. How to treat stomach flu, z niem. Wie Magen-Grippe zu behandeln.

Co to znaczy: Grypa żołądkowa to problem, który prędzej czy później dotyka prawie wszystkich ludzi na całym świecie. Trudno byłoby znaleźć osobę, która aczkolwiek raz w życiu nie cierpiała na tą chorobę. Problem z grypą żołądkową polega na tym, iż mija trochę czasu, nim zostawi cię w spokoju. tak aby szybciej pozbyć się tej choroby, możesz skorzystać z domowej kuracji. Ograniczy ona dolegliwości żołądkowe do minimum. Poniżej zamieszczam listę domowych sposobów na grypę żołądkową.
krok 1
Dowiedziono, iż herbaty ziołowe mają kojące właściwości dla żołądka. Możesz wypróbować dowolne herbaty ziołowe, włącznie z herbatą imbirową i miętową.
krok 2
Spożywaj duże ilości wody. Grypa żołądkowa sprawia, iż tracisz sporą liczba płynów, a to - w razie niedostatecznie szybkiego ich uzupełnienia - może prowadzić do problemów z trawieniem.
krok 3
Pij 2 łyżki stołowe octu jabłkowego 2-3 razy na dzień. Jeżeli jego smak jest dla ciebie za ostry, możesz spróbować spożywać go z sokiem owocowym, na przykład jabłkowym.
krok 4
Weź szklankę wody i wlej do niej odrobinę soku z cytryny, dodaj cukru i szczyptę soli. Napój pij tak regularnie, jak to możliwe. Pomoże ci uzupełnić utracone płyny i minerały.
krok 5
Na osoby cierpiące na grypę żołądkową korzystnie wpływa także sok żurawinowy. Lepiej pij go w czystej formie, zamiast mieszać z innymi sokami.
krok 6
Chorym na grypę żołądkową zaleca się także spożywanie koktajli owocowych albo brzoskwiń w puszkach.
krok 7
Od lat do leczenia problemów żołądkowych wykorzystuje się banany. Są one nie tylko łatwostrawne, lecz także dostarczają organizmowi potasu i magnezu.
krok 8
Jeżeli cierpisz na grypę żołądkową, spróbuj jeść wiele zup i bulionów. Nie tylko uzupełniają utracone płyny, lecz mają także idealną wartość odżywczą.
krok 9
Zagotuj wodę i rzuć do niej trochę ryżu. Skręć ogień i gotuj ryż, aż będzie prawie miękki. Odcedź wodę i pozwól jej wystygnąć. Następnie co godzinę pij małą filiżankę wody z ryżu. Możesz dodać do niej odrobinę miodu i cynamonu do smaku.
krok 10
W czasie grypy żołądkowej twój organizm traci większość dobrych bakterii obecnych w przewodzie pokarmowym. Spożywanie jogurtów może pomóc ci uzupełnić tą stratę, równocześnie łagodząc ból żołądka.
krok 11
Spora liczba antyoksydantów zawartych w borówkach sprawia, iż idealnie nadają się dla wszystkich cierpiących na grypę żołądkową. W rzeczywistości ludzie od wieków stosują je do leczenia biegunki u dzieci.
Wskazówki i ostrzeżenia
Możliwie jak najdłużej, wstrzymaj się z zażywaniem środków przeciw biegunce. Pozwól organizmowi oczyścić się z choroby. Uzupełniaj utracone płyny i składniki mineralne. W aptece bez recepty kupisz medykamenty, które pomogą ci to osiągnąć, na przykład ORSALIT (proszek przeznaczony do rozpuszczenia w wodzie, podawany jako doustny płyn nawadniający).
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.