Leczenie Jak leczyć nadkwasotę żołądka przyczyny. Co znaczy żołądka, lecz dla większości ludzi.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć nadkwasotę żołądka?

Definicja z ang. How to treat gastric hyperacidity, z niem. Wie zur Behandlung von Magenübersäuerung.

Co to znaczy: Sporo osób podejmuję terapię lekową w celu szybkiego zobojętnienia nadkwaśności żołądka, lecz dla większości ludzi, poprawne odżywianie jest najlepszym rozwiązaniem w pokonaniu dolegliwości żołądkowych. Przypadłość ta polega na cofaniu się kwasów żołądkowych do przełyku wywołując ból. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak zapobiec nadkwasocie.
krok 1
Przede wszystkim staraj się jeść regularnie, lecz w mniejszych ilościach. To jest lepsze rozwiązanie niż 3 posiłki na dzień do syta. Małe porcję zmniejszą obciążenie pracy żołądka, gdyż ten wytwarza mniejsze ilości kwasu solnego potrzebnego do trawienia. Upewnij się, czy Twoje posiłki zapewniają ci dzienna dawkę węglowodanów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W czasie diety najczęściej stosowanymi produktami są: ryż, pieczywo, makaron. Każdy z nich wiąże (minimalizuje) nadmiar kwasu żołądkowego i jest łatwo przyswajalny.
krok 2
Unikaj tłustych potraw, takich jak dania z fast foodu. Żywność, która jest wysoko nasycona tłuszczami pozostaje dłużej w żołądku, gdyż potrzebuje więcej czasu, aby zostać strawiona. A co za tym idzie, potrzebna jest większa liczba kwasu solnego.
krok 3
Pamiętaj o tym, aby się nie przejadać. Nadmiar jedzenia pobudzi żołądek do intensywniejszej pracy i może spowodować nadkwasotę. Unikaj również albo ogranicz spożycie alkoholu. Pamiętaj o zachowaniu pozycji pionowej poprzez ok. 45 min po spożyciu posiłku. Kiedy jednak nadkwasota da się we znaki gdy leżysz, spróbuj kilkakrotnie unieść głowę z łóżka na ok. 6- 8 cm.
krok 4
Sporo osób pije mleko przed snem w celu neutralizacji kwasu żołądkowego. Czynność ta jest błędem i przeważnie regularnie kończy się nadkwasotą w czasie snu. Picie mleka po posiłku potęguje jeszcze bardziej wydzielanie kwasu żołądkowego. Najlepszym rozwiązaniem dla pozbycia się tej przykrej dolegliwości, jest wprowadzenie diety w własne życie. Pamiętajmy także o spożyciu kolacji na jakiś czas przed snem. Zapewni Ci to spokojnie przespaną noc.
krok 5
Błędnym stwierdzeniem jest także fakt, iż nadkwasotę żołądka powodują owoce cytrusowe, pikantna żywność czy kawa. Nie musimy ich unikać. Każde jedzenie w zależności od przygotowania może powodować nadkwasotę jeśli jest pochłaniane w nadmiernych ilościach. Naukowcy z uniwersytetu Stanford stwierdzili, iż tylko dwie zmiany zachowań mogą zmniejszyć symptomy nadmiary kwasu żołądkowego - jedzenie w mniejszych ilościach i podnoszenie głowy w czasie snu.
krok 6
Nie myśl, iż napoje tylko szybko przepływają poprzez żołądek bez wpływu na wydzielanie kwasu. Może to zaskakujące, lecz sporo napojów takich jak piwo, wino czy wódka stymuluje produkcję kwasu solnego. Najgorsze w swych skutkach jest piwo, które w ciągu godziny może podwoić liczba kwasu w żołądku.
krok 7
Wypróbuj również środki z apteki. Leki zobojętniające nadmiar kwasów żołądkowych są tanie i łatwo dostępne. Leki te neutralizują kwasy w żołądku, poprzez co zmniejszają dyskomfort w przełyku. Wybrane środki mogą wpływać na pomniejszenie produkcji kwasów, co także jest pomocne w leczeniu nadkwasoty. Zanim jednak sięgniesz po tego typu leki, skonsultuj się z lekarzem albo poproś o pomoc farmaceutę.
krok 8
Możesz sięgnąć także po silniejsze leki, zmniejszające sekrecje kwasów żołądkowych. Udaj się więc do lekarza i powiedz o swoim problemie. Po wykonaniu niezbędnych badań, otrzymasz mocniejsze leki na receptę.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.