Leczenie Jak leczyć rozwolnienie przyczyny. Co znaczy nas z różnych powodów, najczęściej wskutek.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć rozwolnienie?

Definicja z ang. How to treat diarrhea, z niem. Wie zur Behandlung von Durchfall.

Co to znaczy: Chyba każdy wie czym jest rozwolnienie. Ta dość kłopotliwa przypadłość dopada nas z różnych powodów, najczęściej wskutek jedzenia (na przykład cały dzień jedliśmy tylko owoce), czasem wskutek przyjmowanych leków, a zdarza się także i tak, iż biegunka dopada nas w przypadkach stresowych. W czasie gdy wedle opinią Światowej Organizacji Zdrowia, mówimy o biegunce, gdy w ciągu doby pojawią się trzy luźne stolce, albo przy każdym wypróżnieniu pojawia się śluz albo krew.
krok 1
Ryż z marchewką
Najpopularniejszym metodą jest natychmiastowa dieta na którą złożona jest suchy ryż (ewentualnie z dodatkiem gotowanej marchewki) i suchary, co powinno pomóc zahamować biegunkę, a co najmniej wstrzymać jej pogarszanie się.
krok 2
Łyżka mielonej kawy
Niewiele smacznym, lecz całkiem dobrze działającym metodą jest zjedzenie łyżki zmielonej kawy (oczywiście na sucho). Kawa zawiera w swoim składzie alkaloidy, które istotnie mogą wpływać na zmianę konsystencji stolca.
krok 3
Siemię lniane
Wbrew pozorom idealną substancją jest siemię lniane. Ziarenka gotuje się w wodzie, aż do stworzenia kisielu, który należy zjeść. Nie to jest może zbyt smaczne danie, lecz idealnie reguluje rytm wypróżnień i co ciekawe dobrze sprawdza się zarówno w razie biegunek jak i zatwardzeń. Siemię najlepiej spożywać często, dzięki czemu unikniemy problemów tego typu.
krok 4
Gorzka czekolada
Bardzo starym metodą i znanym chyba wszystkim jest zjedzenie kilku kostek gorzkiej czekolady. Należy jednak zwrócić uwagę na to, by była to czekolada dobrej jakości, o jak najwyższej zawartości kakao.
krok 5
Węgiel
Możemy także zakupić w aptece węgiel, który jak wiadomo działa znakomicie o ile zostanie zażyty w porę. Jako pierwszą dawkę możemy zażyć nawet pięć pastylek na raz, a razem z ustępowaniem symptomów, zmniejszać liczba leku.
krok 6
Woda
Pamiętajmy, iż gdy mamy problem z biegunką musimy pić bardzo duże ilości wody, by zapobiec odwodnieniu. Nie należy jej raczej zastępować innymi płynami, takimi jak soki, czy nektary, pozostańmy przy jej czystej postaci, ewentualnie popijajmy herbatki.
Wskazówki i ostrzeżenia
Jeżeli biegunka przedłuża się i zaczynamy się niepokoić, albo zauważamy w toalecie ślady krwi, należy udać się do doktor, który powinien zdiagnozować przyczynę i zalecić dalsze postępowanie.Najczęściej dotyka nas biegunka ostra, a więc trwająca mniej niż 14 dni,

jeżeli dolegliwość trwa dłużej, ponad 30 dni to jest już biegunka przewlekła, a w takim przypadku należy sprawę potraktować jak w najwyższym stopniu poważnie, bo może okazać się, iż cierpimy na raka okrężnicy, nieswoiste zapalenie jelit albo zespół jelita drażliwego.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.