Leczenie Jak uniknąć biegunki przyczyny. Co znaczy dolegliwością i na pewno chciałyby jej uniknąć w.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak uniknąć biegunki?

Definicja z ang. How to avoid diarrhea, z niem. Wie kann man vermeiden Durchfall.

Co to znaczy: Te osoby, które miały kiedyś biegunkę na pewno wiedzą jak ciężką jest ona dolegliwością i na pewno chciałyby jej uniknąć w przyszłości. Poniżej przedstawiam podstawowe zasady, które należy stosować, by zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia biegunki.
Odpowiednia dietaHigiena
krok 1
Unikaj śliwek, rodzynek, soku jabłkowego, śliwkowego, winogronowego i gruszkowego, produkty te mogą działać jak delikatny środek przeczyszczający. Sięgnij po owoce takie jak banany, arbuz i melon.
krok 2
Unikaj żywności, która może wywoływać gazy i nie jest szybko trawiona i pochłaniana. Unikaj zatem kapusty, brokułów, kalafiora, karczochów i fasoli. Dopóki rozwolnienie nie ustąpi staraj się wybierać żywność lekkostrawną.
krok 3
Trzymaj się z daleka od mleka i produktów mlecznych. Nabiał tylko nasila konsekwencje biegunki. Wyeliminuj ze swojej diety laktozę, do czasu, aż rozwolnienie nie minie.
krok 4
Unikaj surowej żywności. Zacznij gotować warzywa na parze albo jedz gotowe warzywa z puszki. Przed nałożeniem na talerz upewnij się, iż mięso jest miękkie i kompletnie ugotowane. Ogranicz liczba czerwonego mięsa.
krok 5
Unikaj napojów i żywności, które mogą spowodować albo nasilić rozwolnienie, takich jak kawa, alkohol, napoje gazowane, słodycze, słodkie napoje i bardzo ostre potrawy.
krok 6
Jeżeli jesteś za granicą unikaj nieprzegotowanej wody. Kupując wodę mineralną zawsze sprawdzaj czy zakrętka nie była wcześniej odkręcana. Nie jest za granicą surowych owoców ani warzyw. Wybieraj wyłącznie produkty gotowane albo dobrze usmażone. Miej na uwadze, iż kostki lodu dodawane do napojów robione są zazwyczaj z nieprzygotowanej wody - unikaj zatem lodu jak ognia!
krok 7
Unikaj nadmiaru błonnika w diecie. Dla ogólnego dobrego stanu organizmu powinieneś dodać jego niewielką liczba do swojej diety, jednak nie należy go nadużywać. Jego nadmiar skutkuje biegunkę. W czasie rozwolnienia unikaj wszelkich produktów z błonnikiem.
krok 8
Dodaj trochę brązowego ryżu do swojej diety. Ryż ten znany jest z pochłaniania bakterii i równocześnie ulega szybkiemu strawieniu. Jego spożycie skutkuje pomniejszenie objawów rozwolnienia.
krok 9
W czasie rozwolnienia pij wiele wody, by nie odwodnić organizmu. Pij przynajmniej osiem szklanek wody na dzień. Jeżeli nie czujesz się zbyt dobrze, wypicie takiej ilości wody może okazać się naprawdę trudne. Musisz jednak to zrobić, by zatrzymać rozwolnienie.
krok 10
Odpocznij trochę. Dasz czas swojemu ciału na odnowę.
krok 11
Myj ręce po każdym wypróżnieniu. Zmniejszysz w ten sposób ryzyko przeniesienia patogenów na innych.
krok 12
Udaj się do apteki. Farmaceuta na pewno pomoże ci wybrać odpowiedni lek.
krok 13
Jeżeli rozwolnienie nie ustępuje, koniecznie skonsultuj się z lekarzem
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.