Leczenie Jak dobrze zacząć swój dzień przyczyny. Jak leczyć bardzo istotne dla stanu naszego umysłu.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak dobrze zacząć swój dzień?

Definicja z ang. How well do you start your day, z niem. Wie gut starten Sie Ihren Tag.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK DOBRZE ZACZĄĆ SWÓJ DZIEŃ: Dzień zawsze powinno zacząć się wypoczętym, skupionym i pełnym energii. Tj. bardzo istotne dla stanu naszego umysłu i dobrego samopoczucia, by dzień zacząć jak najlepiej się da. Jeżeli masz problemy w ciągu dnia z koncentracją i szybko się wypalasz powód może tkwić w źle zaczętym dniu. Nawet jeżeli nie jesteś rannym ptaszkiem postaraj się wypełniać osiem przedstawionych niżej kroków, by mieć pewność, iż dzień zaczniesz jak najlepiej potrafisz.
krok 1


Śniadanie.

Śniadanie. Powszechnie wiadomo, iż śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. jeżeli ominiesz śniadanie nie dostarczysz organizmowi potrzebnej mu energii i ochoty do działania. Zacznij więc dzień od pożywnego śniadania, które doda Ci powera na cały dzień i odgoni od podjadania niezdrowych przekąsek.
krok 2


Kofeina.

Kofeina. Unikaj jej. Tak, dokładnie. Nie zaczynaj dnia od kawy. Niestety picie kawy to poranny rytuał wielu z nas. Kawa da Ci kopniaka z rana, lecz równocześnie przyspieszy utratę płynów. A tak samo jak potrzebujesz jedzenia po spokojnej nocy, tak samo potrzebujesz, by Twoje ciało było nawodnione. Najlepszą opcją jest wypicie rano soku pomarańczowego albo grapefruitowego albo wody. Możesz również wypróbować gorącą wodę z miodem, cytryną i imbirem. Dzięki tej mieszance również dostaniesz dobrego kopniaka na start.
krok 3


Ćwiczenia

Ćwiczenia. Kilka przysiadów, brzuszków, bieg w miejscu to podstawa dobrze zaczętego dnia. Nie zapomnij o rozciągnięciu ciała. Zacznij dzień od ruchu. Przyspieszysz przepływ krwi, aktywujesz metabolizm i poprawisz sobie nastrój na cały dzień. Nie bez wzmianki pozostają tutaj różne korzyści wynikające z tego dla Twojego zdrowia. Nareszcie nie od dziś wiadomo, iż ruch to zdrowie.
krok 4


Oddychanie

Oddychanie. Kiedy wstaniesz rano z łóżka weź głęboki oddech, powietrze wypuszczaj z płuc dwa razy dłużej niż je zaczerpnęłaś. To jest dobry sposób na zrelaksowanie umysłu. Pamiętaj, by dobrze zacząć dzień, wypoczętym i zrelaksowanym.
krok 5


Porządek.

Porządek. Uporządkuj otoczenie. Chyba nie chcesz, by pierwsze co zobaczysz po przebudzeniu to był bałagan i porozrzucane rzeczy. Od razu będziesz mieć niekorzystne nastawienie. Wieczorem zawsze ogarnij sypialnię. Również świeża, pachnąca pościel zdziała cuda. Odpręży Cię i ukoi zmysły.
krok 6


Kolorystyka sypialni.

Kolorystyka sypialni. Twoje otoczenie i barwy w tym otoczeniu mają niezwykły wpływ na Twoje samopoczucie. Czasami nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Niektóre barwy, jak np. żółty dobroczynnie wpływają na nastrój i poprawiają go. Przemyśl kolorystykę w swojej sypialni. Musi to być miejsce, które Cię odpręży i sprawi, iż będziesz czuć się dobrze i swobodnie.
krok 7


Budzik.

Budzik. Nie stawiaj budzika zaraz przy łóżku. Zamiast tego, postaw go gdzieś dalej, najlepiej w takim miejscu, tak aby trzeba było wstać z łóżka. A jak już wstaniesz to od razu możesz poćwiczyć.
krok 8


Poprawna pozycja

Poprawna pozycja. Poprawna postawa ciała jest konieczna do prawidłowego przepływu krwi. Rozciągnij się stojąc płasko na podłodze, wciąg brzuch i wyciągnij ręce do góry w najwyższym stopniu jak możesz. Również w czasie snu przyjmij własną ulubioną pozycję, na tyle jednak swobodną, by rano nie być ‘połamanym’.

Lekarz Internista: JAK DOBRZE ZACZĄĆ SWÓJ DZIEŃ; WIE GUT STARTEN SIE IHREN TAG; HOW WELL DO YOU START YOUR DAY;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.