Leczenie Jak leczyć gazy przyczyny. Co znaczy towarzyskie. Wystąpieniu gazów zazwyczaj towarzyszy.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć gazy?

Definicja z ang. How to treat gases, z niem. Wie zur Behandlung von Gasen.

Co to znaczy: Gazy to niezwykle uciążliwa przypadłość, która może kompletnie zniszczyć życie towarzyskie. Wystąpieniu gazów zazwyczaj towarzyszy uczucie wzdęcia, bóle brzucha połączone z uczuciem kłucia, zaburzenia wypróżniania się. Niestety nie ma jednej, uniwersalnej sposoby leczenia gazów, gdyż różne są powody ich występowania. Do najczęstszych należą: zła dieta, zespół jelita nadwrażliwego i alergie pokarmowe. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które mogą pomóc w zwalczaniu gazów.
krok 1
Pierwszą powodem występowania gazów jest zła dieta. Każdy człowiek jest inny i każdy inaczej trawi, jest jednak zbiór produktów, które u większości ludzi powodują wystąpienie wzdęć i gazów. Do produktów tych należą: brokuły, brukselka, kapusta, kalafior, cebula, rzepa, brukiew, groch, fasola i sporo produktów mlecznych. Jeśli więc gazy bardzo dokuczają w pierwszej kolejności należy właśnie te produkty wyeliminować ze swojego jadłospisu.
Jeśli wyeliminowanie tych produktów nie pomaga musisz również zrezygnować z jabłek, bananów, selera i białego pieczywa. Produkty te są umiarkowanie gazotwórcze, lecz u niektórych mogą działać silniej niż u innych.
krok 2
Podstawą leczenia gazów jest spora liczba błonnika w diecie. Błonnik ułatwia wypróżnienia i przyspiesza mechanizm trawienia, dzięki czemu wpływa na redukcję wzdęć i gazów, a ponadto reguluje poziom cholesterolu w organizmie. Warto, więc wprowadzić produkty bogate w błonnik do własne codziennej diety. Najwięcej błonnika zawierają: pieczywo razowe, figi, otręby, ziarna słonecznika, soja, pomarańcze, rodzynki, kiełki pszenicy, owoce w szczególności nie obrane.
krok 3
Istotnym elementem istotnym w walce z gazami jest także picie odpowiednich płynów. kompletnie należy wyeliminować napoje gazowane, które wzmagają u człowieka wzdęcia i podrażniają jelito powodując bóle brzucha. Szkodliwe jest także mleko, kakao i kawa. Najlepsze w walce z gazami będą soki naturalne albo zwykła woda przegotowana, nie mniej jednak trzeba wypijać na dzień co najmniej litr płynów.
krok 4
Gazy mogą regularnie powstawać poprzez zbyt późne jedzenie. By zmniejszyć ich występowanie nie można położyć się wcześniej niż trzy godziny po ostatnim posiłku.
krok 5
Gazy można zniwelować poprzez picie każdego dnia rano albo wieczorem naparu z kminku i imbiru. Do szklanki wsyp 1/4 łyżeczki sproszkowanego imbiru i odrobinę więcej sproszkowanego kminku, zalej wrzątkiem, odczekaj 10 min. i wypij. By napar zadziałał należy go pić często.
krok 6

Jeśli wszystkie metody zawodzą warto spróbować leczenia środkami homeopatycznymi, należy jednak pamiętać, iż muszą być one dobrane indywidualnie dla każdego człowieka. Najlepiej skonsultować się w tej sprawie z lekarzem.
Wskazówki i ostrzeżenia
Jedz kilka małych posiłków zamiast jednego dużego, przyspieszysz w ten sposób mechanizm trawienia.Nigdy nie jedz w pośpiechu.Zdarza się także, iż stres może powodować wystąpienie gazów, jedynym lekarstwem w tym wypadku jest odpoczynek.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.