Leczenie Jak leczyć grypę jelitową przyczyny. Co znaczy zapaleniem żołądka i jelit to bóle brzucha.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć grypę jelitową?

Definicja z ang. How to treat intestinal flu, z niem. Wie Darm-Grippe zu behandeln.

Co to znaczy: Grypa żołądka i jelit jest infekcją wirusową. Symptomy powiązane z wirusowym zapaleniem żołądka i jelit to bóle brzucha (żołądka), zimne poty, zawroty głowy, gorączka i biegunka. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na złagodzenie objawów grypy żołądka i jelit.
krok 1
Wizyta u lekarza.
Pierwszym krokiem przy grypie żołądka i jelit powinna być zawsze wizyta u lekarza. Doktor nie przepisze złotego środka na zapalenie żołądka, lecz może zalecić środki łagodzące uciążliwe symptomy, na przykład leki zmniejszające nudności i zapobiegające skurczom żołądka. Powinien również zaleć badanie krwi i kału, by upewnić się, iż to tylko grypa, a symptomy nie są wywołane jakimiś pasożytami układu pokarmowego.
krok 2
Wiele płynów.
Wymioty i biegunka prowadzą do odwodnienia organizmu. Nawet 10 szklanek wody przy obfitych wymiotach może okazać się zbyt małą ilością. Warto spróbować pić niegazowane napoje energetyczne, zawierające elektrolity, które wchłoną się do organizmu i zapobiegną osłabieniu. Nie walcz z odruchem wymiotnym, twój organizm musi pozbywać się zawartości żołądka.
krok 3
Uproszczenie diety.
Poprzez pierwsze 24 godziny dieta powinna być zredukowana jedynie do substancji płynnych (rosół, woda, soki), jeśli po tym czasie nastąpi poprawa można spróbować zjeść ryż biały, białe pieczywo, banany, mus jabłkowy. Unikaj owoców cytrusowych, tłustego jedzenia, wytwórów mlecznych, pomidorów, alkoholu, kawy i napojów gazowanych.
krok 4
Leki przeciwbólowe.
jeśli zapalenie żołądka wywołuje u ciebie mocne bóle nie bój się wziąć leków przeciwbólowych. Leki z zawartością paracetamolu są lepsze niż te zawierające ibuprofen, gdyż nie prowadzą do dodatkowego rozstroju żołądka.
jeśli zwykłe leki nie pomagają poproś lekarza o oksykodon, zniweluje ból i dlatego będziesz mógł się co najmniej dobrze wyspać.
krok 5
Odpoczynek.
Twój organizm w czasie grypy żołądkowej korzysta z rezerw, więc by nie zwiększać zużycia energii najlepiej odpoczywać w pozycji leżącej.
krok 6
Antybiotyki.
Antybiotyki są ostatecznością w razie grypy żołądkowej, bo mogą spowodować sukces odwrotny do zamierzonego. Antybiotyki zabijają naturalne bakterie żołądkowe i jelitowe, co skutkuje zwolnienie walki z infekcją i wzmożone bóle brzucha.
Wskazówki i ostrzeżenia

jeśli po 48 godzinach symptomy nie ustąpią co najmniej częściowo albo

jeśli w wymiocinach pojawi się krew natychmiast skonsultuj się z lekarzem.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.