Leczenie Jak leczyć kamienie nerkowe przyczyny. Co znaczy skutek zaburzeń genetycznych czy.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć kamienie nerkowe?

Definicja z ang. How to treat kidney stones, z niem. Wie Nierensteine ​​zu behandeln.

Co to znaczy: Z naturopatycznego punktu widzenia, kamienie nerkowe, które nie występują jako skutek zaburzeń genetycznych czy metabolicznych są związane z dietą. Poprawne odżywianie może wspomóc zdrowe funkcjonowanie nerek i zapobiec powstawaniu kamieni, a naturalne terapie mogą pomóc złagodzić ból powstający w chwili wydalania kamieni. Leczenie kamieni nerkowych należy podjąć tylko wtedy, kiedy taką diagnozę postawił doktor.
 
Odżywianie a kamienie nerkowe. Następujące zalecenia żywieniowe mogą pomóc w zapobieganiu powstawania kamieni nerkowych albo pomóc w razie ich ponownego wystąpienia:
krok 1
Dieta na kamienie nerkowe
Stosuj dietę bogatą we wszystkie produkty żywieniowe, a więc liściaste zielone warzywa, owoce, jarzyny, produkty pełnoziarniste, rośliny strączkowe i ryby i drób w małych porcjach. Dołącz do niej również produkty bogate w magnez i wapń, takie jak: brązowy ryż, banany, płatki owsiane, jęczmień i soja i produkty bogate w błonnik, a więc na przykład: otręby owsiane, psyllium husk czy siemię lniane.
krok 2
Pij wiele wody.
Poprawne nawodnienie organizmu pomaga zapobiegać zagęszczeniu się moczu i jego krystalizacji, która natomiast może prowadzić do formowania się kamieni. Oprócz tego picie dużej ilości wody pomaga zapobiegać zapaleniom dróg moczowych, co prowadzi do pomniejszenia ryzyka powstawania kamieni struwitowych. Kolor moczu może wskazywać na poziom jego zagęszczenia, i tak odpowiednio: ciemna albo jasna barwa moczu wskazuje na zagęszczenie wysokie, tymczasem mocz blady, bez koloru znaczy jego rozcieńczenie.
krok 3
Unikaj
Unikaj cukru (sprawdzaj produkty pod kątem ukrytych cukrów), alkoholu, leków zobojętniających, nadmiaru białka i wytwórów mlecznych (szczególnie mleka), soli, napojów gazowanych, kofeiny i wytwórów mącznych wytwarzanych z białej mąki, takich jak makarony i białe pieczywo.
krok 4
Suplementy diety a kamienie nerkowe.
Cytrynian magnezu – bierz 500 mg na dzień. Niski poziom magnezu został powiązany z powstawaniem kamieni nerkowych, tak więc przyjmowanie go może zmniejszyć wielkość istniejącego już kamienia i zapobiec powstawaniu następnych. Suplementacja diety cytrynianem magnezu powstrzymuje powstawanie kamieni.
Wit. B6 – bierz 25 mg na dzień. Niedobór witaminy B6 w organizmie skutkuje przyrost poziomu szczawianów wapnia w moczu, co może prowadzić do tworzenia się kamieni nerkowych.
krok 5
Medycyna naturalna a kamienie nerkowe.
Leki ziołowe służące prawidłowo i w sugerowanych dawkach nie mają zwykle skutków ubocznych. Jedynie od czasu do czasu przepisana dawka ziół może powodować dolegliwości żołądkowe i bóle głowy. Może to być odzwierciedleniem stanu czystości preparatu i wskazywać na dodane do niego składniki takie jak syntetyczne spoiwa czy wypełniacze. Z tego powodu niezwykle istotne jest używanie tego typu preparatów jedynie najwyższej jakości, bo podobnie jak w razie zwykłych leków złe wykorzystanie i przedawkowanie może prowadzić do poważnych chorób albo śmierci.
Poniżej znajdziesz przykłady ziół stosowanych, by zniwelować dyskomfort w trakcie wydalania kamieni z organizmu:
Mącznica lekarska (Arctostaphylos uva-ursi) – ma działanie moczopędne i antyseptyczne dla dróg moczowych.
Przytulia czepna (Galium aparine) – ma długą historię wykorzystania w sytuacjach leczenia niewydolności nerek, kamieni nerkowych i zakażeniach układu moczowego.
Kukurydza zwyczajna (Zea mays) – ma działanie kojące i łagodzące i delikatne działanie moczopędne.
Kalina koralowa (Viburnum opulus) – rozluźnia mięśnie gładkie i ma działanie rozkurczowe.
Sadziec purpurowy (Eupatorium purpureum) – jest tradycyjnie stosowany w sytuacjach leczenia kamieni i piasków nerkowych.
Pieprz metystynowy (Piper methysticum) – ma właściwości przeciwlękowe i uspokajające.
Aminek egipski (Ammi visnagi) – ma już długą tradycję w leczeniu kamieni nerkowych. Badania naukowe udowodniły, iż zielę to może działać rozkurczowo na tkanki ścianek moczowodu, dzięki czemu ułatwia wydalenie kamieni z organizmu.
Hortensja krzewiasta (Hydrangea aborescens) – działa uspokajająco na układ moczowy i jest regularnie służąca w leczeniu kamieni nerkowych.
Collinsonia canadensis – silny środek moczopędny, z długą historią wykorzystania w sytuacjach leczenia ostrej kamicy nerkowej.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.