Leczenie Jak leczyć półpasiec przyczyny. Jak leczyć Choroba ta dawniej kojarzona była z brudem i.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć półpasiec?

Definicja z ang. How to treat shingles, z niem. Wie Schindeln zu behandeln.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK LECZYĆ PÓŁPASIEC: Półpasiec jest bardzo bolesną chorobą zakaźną i atakuje raczej dorosłych. Choroba ta dawniej kojarzona była z brudem i ubóstwem, teraz jednak wiemy już, iż nie ma zbyt sporo w tym wspólnego. Chory niestety jest wyłączony z życia na dłuższy moment, z kilku względów. raczej dlatego, iż półpasiec jest schorzeniem zaraźliwym, lecz także jest niezwykle bolesny i im większą powierzchnię ciała zaatakuje tym trudniej jest choremu zrobić cokolwiek.
krok 1
Skąd ta choroba?
Wywołuje go dokładnie ten sam wirus, który odpowiedzialny jest za ospę wietrzną. U osób które przechodziły tę dziecięcą chorobę, wirus może pozostawać w uśpieniu w komórkach nerwów rdzeniowych i uaktywnia się w chwili gdy organizm jest osłabiony na przykład z powodu zwykłego przeziębienia.
krok 2
Symptomy
Pierwszymi symptomami są typowe dla wielu popularnych chorób: podwyższona temperatura, ból gardła, ogólne rozbicie, mrowienie i ból ciała. Po kilku dniach możemy zaobserwować na ciele czerwone plamy, które regularnie mylone są z uczuleniem. Zaatakowane miejsca pokrywają się później sporą ilością niewielkich pęcherzyków wypełnionych płynem surowiczym, okolice te stają się bardzo wrażliwe, bolesne i swędzące. Najczęściej zmiany występują na korpusie, obejmując tors, brzuch, plecy i boki, a czasem rozlewają się także na twarz.
krok 3
Po pierwsz - nie drap i nie wyciskaj!
Należy się jednak powstrzymać od drapania albo wyciskania płynu z pęcherzyków.
krok 4
Działania przeciwbólowe i przeciwzapalne
Można przynieść sobie ulgę smarując pęcherzyki pastą z dwóch tabletek aspiryny zmieszanej z dwoma łyżkami spirytusu, znieczuli to nieco zakończenia nerwowe. Zmiany można przemywać również naparami z nagietka i melisy, co działa przeciwzapalnie.
krok 5
Dostęp do świeżego powietrza
Należy także dbać o czystość zmienionego chorobowo miejsca i najlepiej jak najczęściej je odkrywać, gdyż dostęp świeżego powietrza przyspieszy mechanizm gojenia.
krok 6
Wizyta u lekarza
Jeżeli podejrzewamy u siebie wystąpienie półpaśca należy udać się do lekarza, który poprowadzi chorobę i obejmie nas obserwacją. Może zapisać nam leki uśmierzające ból, a również środki przeciwwirusowe, antybiotyki albo kortykosteroidy, a w wyjątkowych wypadkach również trójcykliczne leki przeciwdepresyjne. Dodatkowo leczenie możemy wspomóc przez przyjmowanie witaminy E, unikanie niektórych wytwórów tych jak czekolada, orzechy, płatki zbożowe i inne bogate w aminokwas arginine.
Wskazówki i ostrzeżenia
Pamiętaj, iż mając półpasiec nawet

jeżeli to jest niewielki wykwit, nie powinieneś wychodzić z domu na przykład do pracy, gdyż na pewno zarazisz innych!

Lekarz Internista: JAK LECZYĆ PÓŁPASIEC; WIE SCHINDELN ZU BEHANDELN; HOW TO TREAT SHINGLES;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.