Leczenie Jak leczyć przeziębienie przyczyny. Jak leczyć pieniędzy. Zamiast dziesiątek różnych leków.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć przeziębienie?

Definicja z ang. How to treat a cold, z niem. Wie eine Erkältung zu behandeln.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK LECZYĆ PRZEZIĘBIENIE: By wyleczyć się z przeziębienia nie potrzebujesz wydawać w aptece mnóstwa pieniędzy. Zamiast dziesiątek różnych leków wystarczą ci produkty, które na pewno masz w swoim domu. Zaufaj potędze medycyny naturalnej, tak jak na pewno zrobiła twoja babcia i prababcia. Domowe metody na przeziębienie są bardzo skuteczne i o sporo tańsze.
krok 1
Zwracaj uwagę na zachowanie twojego organizmu. Symptomy przeziębienia to zazwyczaj katar, kichanie, kaszel, ból głowy i stan podgorączkowy.
krok 2
Jak tylko zauważysz u siebie którykolwiek z objawów przeziębienia połknij w całości, obrany, świeży ząbek czosnku i popij szklanką wody, tak jak to robisz ze zwykłą tabletką. Ząbek ten nie powinien być jednak większy niż tabletka - w przeciwnym wypadku możesz się zakrztusić.
krok 3
Połóż się spać. Nie istotne czy jesteś bardziej czy mniej zmęczony. Organizm ludzki regeneruje się wyłącznie w czasie snu. Zatem, by wyzdrowieć musisz wiele spać. Oprócz tego musisz pamiętać, iż idąc do pracy czy szkoły zarazisz inne osoby.
krok 4
Po drzemce, zażyj następny ząbek czosnku i zażyj witaminę C. Witaminę C znajdziesz w różnych owocach. Możesz wypić szklankę wody z wyciśniętą połówką cytryny (Miód sprawi iż woda z cytryną będzie lepsza. Oprócz tego miód działa kojąco na bolące gardło). Jeżeli nigdzie w kuchni nie masz cytryny rozejrzyj się za czerwoną papryką - posiada ona 3 razy więcej witaminy C niż cytryna.
krok 5
Lubisz aromaterapię? Olejek eukaliptusowy albo rozmarynowy pomoże ci w walce z przeziębieniem. Weź pół łyżeczki któregoś olejku i wlej do pół litra wrzącej się wody. Dlatego zabijesz zarazki unoszące się w powietrzu. Jeżeli masz zatkany nos dobrze zrobi ci także inhalacja.
krok 6
Domowym metodą na przeziębienie jest również picie syropu z cebuli (patrz -> przepis na syrop z cebuli). Syrop pij 2-3 razy na dzień po jednej łyżeczce.

Lekarz Internista: JAK LECZYĆ PRZEZIĘBIENIE; WIE EINE ERKÄLTUNG ZU BEHANDELN; HOW TO TREAT A COLD;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Jestem przeziębiony mocno. Jakie są przyczyny i objawy? No czuję się słabo...