Leczenie Jak leczyć świerzb olejkiem z drzewa herbacianego przyczyny. Co znaczy wybiera leczenie.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć świerzb olejkiem z drzewa herbacianego?

Definicja z ang. How to treat scabies tea tree oil, z niem. Wie Krätze Teebaumöl zur Behandlung von.

Co to znaczy: Świerzb jest bardzo nieprzyjemną i zaraźliwą dolegliwością. Sporo osób jednak wybiera leczenie naturalne od farmakologicznego. Dlaczego? Preparaty przeciw świerzbowi regularnie podrażniają naszą skórę a zwłaszcza skórę dzieci. Jedną z najlepszych naturalnych metod leczenia świerzbu jest używanie olejku z drzewa herbacianego. Olejek z drzewa herbacianego ma mocne właściwości antybakteryjne i równocześnie może być stosowany także u alergików i dzieci. Olejek ten może być stosowany także jako środek przeciw wszom. W razie leczenia świerzbu najlepiej działa w nierozcieńczonej formie.
krok 1
Olejek z drzewa herbacianego do kąpieli
Napełnij wannę ciepłą wodą i dodaj koło 25 kropelek olejku z drzewa herbacianego. Bierz kąpiel 2 razy na dzień.
krok 2
Okłady z olejku
Do mocno zainfekowanych miejsc przykładaj wacik nasączony kilkoma kroplami olejku z drzewa herbacianego. Takie okłady wykonuj 2-3 razy w tygodniu.
krok 3
Smarowanie się olejkiem
Dobrze jest również smarować całe ciało olejkiem z drzewa herbacianego. W tym celu zmieszaj 2 łyżki olejku z drzewa herbacianego z 3 szklankami oleju słonecznikowego. Mieszanką smaruj się po każdej kąpieli (2 x dzienne bierz prysznic albo kąpiel).
krok 4
Pranie
Bardzo istotnym elementem w leczeniu świerzbu jest pranie ubrań, ręczników i pościeli w jak najwyższej temperaturze. Pościel należy również co jakiś czas zmieniać na nową a starą wyrzucać (najlepiej spalić).
Wskazówki i ostrzeżenia
Możesz robić okłady z olejku z miodli indyjskiej (olej neem) i kurkumą zmieszaną z olejem słonecznikowym na niektóre fragmenty skóry 2 razy na dzień.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 2

    ja tam nie wiem czy samym olejkiem to się wyleczysz.. ja miałam specjalny preparat na świerzb, ktory mi lekarz zalecil stosowac

    ile trwa takie leczenie olejkiem? jakie leczenie jest najszybsze? zalezy mi na czasie bo niedlugo wyjezdzam na wakacje