Leczenie Jak leczyć zapalenie gardła przyczyny. Jak leczyć zimą i wczesną wiosną. Bólowi gardła.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć zapalenie gardła?

Definicja z ang. How to treat pharyngitis, z niem. Wie zur Behandlung von Pharyngitis.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK LECZYĆ ZAPALENIE GARDŁA: Zapalenie gardła jest dolegliwością najczęściej występującą późną jesienią, zimą i wczesną wiosną. Bólowi gardła towarzyszy ogólne rozbicie, osłabienie, gorączka czy kaszel. Poniżej znajdziesz listę rzeczy, które pomogą ci złagodzić symptomy i zwalczyć chorobę.
krok 1
Na ból gardła pomogą ci tabletki do ssania albo aerozole, które mają właściwości przeciwzapalne i odkażające błonę śluzową. Środki te dostępne są w aptekach.
krok 2
Gorączkę pomoże obniżyć ci paracetamol, który mogą stosować także kobiety od 4. msc ciąży, kobiety karmiące jak także noworodki i niemowlęta. Z gorączką możesz sobie radzić także domowymi sposobami, takimi jak picie naparu z lipy albo czarnego bzu (syrop z czarnego bzu nie jest dla małych dzieci).
krok 3
Pij wiele płynów, by często utrzymywać nawilżenie gardła. Nie musisz pić na raz dużych ilości - istotne, by pić regularnie. Unikaj jednak napojów gazowanych, które mogą dodatkowo podrażnić gardło. Napoje powinny być ciepłe, ewentualnie w temperaturze pokojowej, jednak nie powinny być ani zbyt zimne, ani gorące.
krok 4
Ból gardła złagodzi także płukanie go wywarami z szałwii albo rumianku.
krok 5
Przyjmuj duże ilości witaminy C, która wzmocni twój mechanizm odpornościowy i pomoże ci szybciej wrócić do zdrowia. Wit. C może być w tabletkach a może być w formie naturalnej. Źródłem witaminy C jest kapusta, pomidory (jeden spory pomidor pokrywa dzienne zapotrzebowanie na wit. C w 60%), porzeczki, papryka czy owoce cytrusowe (o czym zapewne wiesz).
krok 6
Super na przeziębienia i na gardło jest syrop z cebuli (przepis na syrop z cebuli), miód i czosnek. Starym metodą naszych babć jest picie na noc kubka ciepłego mleka z 2 łyżeczkami miodu i wciśniętym do środka 1 ząbkiem czosnku.
krok 7
Nawilżaj pomieszczenie. Zarówno ujemna temperatura zimą jak i grzejniki sprawiają, iż powietrze jest bardzo suche a to sprzyja podrażnieniu gardła. Jak już zostało wspomniane ulgę przynosi częste nawilżanie gardła przez picie dużej ilości płynów jednak można to osiągnąć także przez wdychanie wilgotnego powietrza. Im więcej wilgoci w powietrzu tym lepiej. Jeżeli nie masz nawilżacza powietrza połóż na kaloryfer mokry ręcznik i "podlewaj" go co kilka godz..
krok 8
Nie wychodź z domu, jednak staraj się przebywać w przewietrzonych pomieszczeniach. Wysoka temperatura w domu jak i zarazki utrudnią powrót do zdrowia. Wietrz co najmniej raz na dzień, jednak nie siedź na przeciągach.
krok 9
W czasie zapalenia gardła postaraj się maksymalnie ograniczyć palenie papierosów i spożywanie ostrych posiłków. Zarówno dym tytoniowy jak i ostre przyprawy podrażniają zainfekowane gardło i spowalniają powrót do zdrowia. Jeżeli nie palisz to unikaj przebywania w zadymionych pomieszczeniach.

Lekarz Internista: JAK LECZYĆ ZAPALENIE GARDŁA; WIE ZUR BEHANDLUNG VON PHARYNGITIS; HOW TO TREAT PHARYNGITIS;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.