Leczenie Jak leczyć zespół niespokojnych nóg przyczyny. Co znaczy Regularnie jest bardzo trudne.

Czy pomocne?

40% pozytywne
5 głosów

Jak leczyć zespół niespokojnych nóg?

Definicja z ang. How to treat restless leg syndrome, z niem. Wie Restless-Legs-Syndrom zu behandeln.

Co to znaczy: Leczenie zespołu niespokojnych nóg polega raczej na łagodzeniu objawów. Regularnie jest bardzo trudne albo niemal niemożliwe znalezienie źródła problemu. Osoby chore na zespół niespokojnych nóg czują nieodpartą potrzebę poruszania nogami. Symptomy te występują zazwyczaj w czasie siedzenia albo leżenia, zaś ustępują gdy chory porusza nogami albo chodzi. Zespół niespokojnych nóg jest regularnie powodem bezsenności i niedosypiania.
krok 1
Zespół niespokojnych nóg może towarzyszyć wielu chorobom takim jak cukrzyca, niewydolność nerek, schorzenia tarczycy, neuropatia obwodowa, choroba Parkinsona, reumatoidalne zapalenie stawów, guzy rdzenia kręgowego, niedokrwistości z niedoboru żelaza. Leczenie współistniejących schorzeń pomoże ci wyleczyć także zespół niespokojnych nóg.
krok 2
Zmień dietę. Symptomy choroby niespokojnych nóg mogą zostać złagodzone przez ograniczenie kofeiny, alkoholu i tytoniu. Staraj się także pić wiele wody.
krok 3
Jeżeli badania laboratoryjne wykazują deficyt kwasu foliowego, żelaza i magnezu zacznij przyjmować suplementy. Ich deficyt może być odpowiedzialny za zespół niespokojnych nóg (ZNN).
krok 4
Dowiedz się więcej na temat technik relaksacyjnych. Zacznij ćwiczyć jogę albo medytować.
krok 5
Ćwiczenia. Maszerowanie albo bieganie (nie przed snem) pomoże ci zmniejszyć symptomy zespołu niespokojnych nóg dzięki poprawie obiegu krwi w nogach.
krok 6
Akupunktura łagodzi symptomy zespołu niespokojnych nóg. Leczenie to opiera się na starożytnej chińskiej medycynie, używającej igieł do stymulowania różnych anatomicznych punktów na ciele w celu uzyskania konkretnych rezultatów.
krok 7
Przed snem wietrz pokój i staraj się, by temperatura była nie za wysoka. Staraj się kłaść spać i wstawać o tej samej porze.
krok 8
Zażywaj Ropinirol (Requip) - lek ten stosuje się w leczeniu zespołu niespokojnych nóg od 2005. (Lek ten używany jest także w leczeniu choroby Parkinsona od 1997 roku.)
krok 9
Inne leki służące w leczeniu zespołu niespokojnych nóg to tramadol, clonazepan, bromokryptyna, triazolam, gabapentyny, klonidyna, pramipeksol i baklofen.
Wskazówki i ostrzeżenia
15% w ogólnej populacji cierpi na zespół niespokojnych nóg
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.