Leczenie Jak naturalnie leczyć chrypkę przyczyny. Co znaczy chrząkanie, a nawet kaszel może także.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak naturalnie leczyć chrypkę?

Definicja z ang. How to naturally cure hoarseness, z niem. Wie man natürlich Heiserkeit heilen.

Co to znaczy: Nadużywanie swojego głosu jest częstą powodem wystąpienia chrypki. Krzyk, śpiew, chrząkanie, a nawet kaszel może także prowadzić do chrypki. także opary chemiczne i dym papierosowy mogą podrażnić nasze struny głosowe, a tym samy spowodować chrypkę. Poniżej znajdziesz kilka naturalnych sposobów, jak ją wyleczyć.
krok 1
Odpocznij. Daj swojemu głosowi tyle czasu na odpoczynek, ile tego potrzebuje – to najlepsze lek na chrypkę. Milczenie pomoże odnowić twoje struny głosowe. W tym czasie wszystkie własne myśli przelewaj na papier. Dlatego twój głos odpocznie.
krok 2
Wdychanie pary w czasie gorącego prysznica to również doskonały sposób na leczenie chrypki. Można również przygotować inhalację z pary z dodatkiem olejków eterycznych, najlepiej eukaliptusowego.
krok 3
Pij ciepły sok z limonki. Sok z cytryny ma również podobne właściwości, istotne jest jednak, by był ciepły. Wyciśnij sok z 3–4 owoców i rozcieńcz ciepłą wodą. Dodaj do tego 1–2 łyżeczki cukru i gotowe. Liczba cukru zależy oczywiście od twoich upodobań, możesz go dodać nieco więcej albo mniej.
krok 4
Limonki można także podgrzać i delikatnie pocierać nimi gardło. W przypadku potrzeby możesz podgrzać je ponownie. Wykorzystaj do tego celu całe owoce. Nie musisz ich rozkrawać czy obierać ze skórki. Podrostu wrzuć je do mikrofalówki i lekko podgrzej, tak by czuć ciepło na swoim gardle.
krok 5
Jeżeli chrypkę spowodowało zimno, by ją wyleczyć zjedz trochę ciepłej zupy. Ciepło tworzy odpowiednią wilgotność w gardle. Możesz również przyjmować czosnek jako uzupełnienie diety, pomaga on rozrzedzić śluz. Czosnek można spożywać na surowo, jednak jeżeli jego zapach i smak sprawia, iż nie jesteś z stanie go przełknąć, spróbuj szczególnych suplementów.
krok 6
Pij herbatę z imbirem. Herbata ta może efektywnie pomóc nam pokonać chrypkę. Niektórzy spożywają imbirową herbatą każdego ranka, co zapobiega chrypce, przeziębieniu i kaszlowi.
Wskazówki i ostrzeżenia
Unikaj picia zimnych napojów. Trzymaj się z dala od kofeiny i alkoholu.Przyjmij leki przeciwkaszlowe. To pomoże ci kontrolować kaszel, który może wywołać uszkodzenie strun. jeżeli chrypka utrzymuje się dłużej niż tydzień, skonsultuj się z lekarzem.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.