Leczenie Jak naturalnie usunąć przebarwienia słoneczne przyczyny. Co znaczy przebywania na słońcu.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak naturalnie usunąć przebarwienia słoneczne?

Definicja z ang. How to naturally remove discoloration solar, z niem. Wie man natürlich Verfärbung Solar entfernen.

Co to znaczy: Każdy z nas na pewno doświadczył przebarwień na skórze. Powstają one z powodu przebywania na słońcu. Aczkolwiek większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, iż musimy chronić się przed słońcem i używać kremów z filtrem, bardzo regularnie o tym zapominamy. Ma to wówczas niekorzystny wpływ na kolor naszej skóry. Prócz słońca na stan i kolor naszej skóry mogą wpłynąć inne czynniki, takie jak ciąża, choroba i leki. Przebarwienia mogą wystąpić na całym ciele, lecz jest kilka prostych domowych sposobów, które pomogą ci je zmniejszyć.
krok 1
Mieszanka mąki z ciecierzycy, kurkumy i mleka idealnie wpłynie na twoja skórę. Pomaga ona usunąć wszelakie przebarwienia z jej powierzchni. Zwyczajnie nałóż mieszankę na całe ciało i pozostaw na ok. 30 min.. Kurkuma nada naszej skórze zdrowego blasku.
krok 2
Równie efektywna w leczeniu przebarwień jest skórka pomarańczowa. Skórki z kilku pomarańczy dokładnie zmiksuj, aż do utworzenia papki i wymieszaj je z kilkoma łyżkami mleka. Przygotowaną mieszaninę nałóż na skórę i pozostaw do wyschnięcia. Umyj twarz zimną wodą i osusz ręcznikiem. Kontynuuj leczenie tym środkiem, dopóki kolor skóry nie będzie jednolity.
krok 3
Następnym doskonałym domowym środkiem na wyrównanie kolorytu skóry jest ziemniak. Znany jest on ze swoich właściwości wybielających skórę i dodatkowo jest bardzo efektywny. Sok z tego warzywa wcieraj każdego dnia w zmienione chorobowo miejsca. Po kilku dniach na pewno zauważysz widoczną zmianę w kolorze skóry.
krok 4
Pasta wykonana z miodu i migdałów pomaga oczyścić naszą cerę i zmniejszyć przebarwienia na skórze. Zmiksuj migdały i miód proporcji 1:2. Nakładaj pastę porcjami na skórę na kilka min. każdego dnia. Dlatego kolor twojej skóry będzie wyrównany. Miód dodatkowo ma właściwości antybakteryjne, więc może być służący do walki z trądzikiem i wypryskami.
krok 5
Sok z cytryny jest bardzo skutecznym lekarstwem na przebarwienia skóry. Świeży sok wcieraj w skórę codziennie poprzez ok. 15 min.. Zabieg wykonaj najlepiej tuż przed kąpielą. Kąp się w ciepłej wodzie, by cytryna mogła wpłynąć na twoją skórę w max. sposób. Dlatego zabiegowi w naturalny sposób wybielisz własną skórę.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.