Leczenie Jak pokonać chorobę lokomocyjną przyczyny. Jak leczyć związanymi z ruchem pojazdu. Osoby.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak pokonać chorobę lokomocyjną?

Definicja z ang. How to overcome motion sickness, z niem. Wie zu überwinden Reisekrankheit.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK POKONAĆ CHOROBĘ LOKOMOCYJNĄ: Choroba lokomocyjna to zaburzenia spowodowane prędkością i przyśpieszeniami związanymi z ruchem pojazdu. Osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną mogą także odczuwać jej konsekwencje w czasie huśtania się na huśtawce albo na karuzeli. Symptomami choroby są nudności, zawroty głowy, migrena i osłabienie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek dotyczących radzenia sobie z chorobą lokomocyjną.
krok 1
Wypróbuj suplementy diety przeznaczone do stosowania u osób zagrożonych wystąpieniem choroby lokomocyjnej takie jak na przykład Lokomotiv, Boiron Cocculine, Heel Vertigoheel. O tego typu preparaty zapytaj w aptece. Kupując lek spytaj farmaceutę o jego działanie i konsekwencje uboczne. Po niektórych lekach na chorobę lokomocyjną możesz czuć się bardzo senny ( na przykład Aviomarin).
krok 2
Unikaj patrzenia poprzez boczną szybę samochodu. Szybko zmieniające się obrazy spowodują nasilenie się objawów choroby. Unikaj także czytania w samochodzie i patrzenia pod nogi. Najlepiej jeżeli będziesz patrzeć w jeden pkt. gdzieś na horyzoncie.
krok 3
Siedź na przednim siedzeniu w okolicy kierowcy. Zazwyczaj w czasie jazdy przód samochodu mniej się kołysze niż tył.
jeżeli jedziesz autobusem wówczas unikaj miejsc znajdujących się bezpośrednio nad kołem. W autobusie wybierz miejsce w okolicy okna by można było patrzeć się na horyzont.
krok 4
Napij się herbaty z imbirem, wsyp nieco rozdrobnionego imbiru do jedzenia albo napoju. Świeży imbir bardzo dobrze sobie radzi z nudnościami i innymi symptomami choroby lokomocyjnej. Istotne, by to był świeży imbir (korzeń) a nie gotowy imbir sproszkowany.
krok 5
Jak poczujesz iż robi ci się niedobrze zacznij żuć świeżego liścia mięty albo ewentualnie cukierka miętowego.
krok 6
Nie jedz obfitych posiłków bezpośrednio przed ani w momencie podróży.
jeżeli zacznie kręcić ci się w głowie zjedz krakersa. Nie możesz dopuścić do tego by twój żołądek był całkiem pusty.
krok 7


bransoletki przeciw chorobie lokomocyjnej

Noś na obydwóch rękach bransoletki przeciw chorobie lokomocyjnej. Zazwyczaj zrobione są z bawełny albo nylonu. W każdej bransoletce znajduje się mały magnes. Opaski przeciw chorobie lokomocyjnej mogą być noszone poprzez cały dzień poprzez dorosłych i dzieci. Są kompletnie bezpieczne - ich działanie oparte jest na metodzie akupresury.
krok 8
Zanim wyruszysz w planowaną podróż sprawdź działanie wybranych środków na chorobę lokomocyjną.




Wskazówki i ostrzeżenia
Powiedz kierowcy, iż cierpisz na chorobę lokomocyjną i by gwałtownie nie hamował, nie przyśpieszał i nie wchodził ostro w zakręty.Po niektórych środkach na chorobę lokomocyjną nie wolno prowadzić samochodu ani innych pojazdów (( na przykład Aviomarin).

Lekarz Internista: JAK POKONAĆ CHOROBĘ LOKOMOCYJNĄ; WIE ZU ÜBERWINDEN REISEKRANKHEIT; HOW TO OVERCOME MOTION SICKNESS;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.