Leczenie Jak polepszyć krążenie przyczyny. Jak leczyć to Ciebie, wybierz się koniecznie na wizytę.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak polepszyć krążenie?

Definicja z ang. How to improve circulation, z niem. Wie zur Verbesserung der Durchblutung.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK POLEPSZYĆ KRĄŻENIE: Słabe krążenie krwi może być wywołane poprzez sporo czynników. Jeżeli dotyczy to Ciebie, wybierz się koniecznie na wizytę do lekarza. Nie zawsze to jest symptomem czegoś niebezpiecznego, czy poważnego, gdyż niektórzy tak zwyczajnie mają. Poniżej znajduje się 8 wskazówek, które pomogą Ci poprawić krążenie.
krok 1


Zimny prysznic

Domowa hydroterapia.
Przemienne zabiegi ciepła i zimna mogą znacznie pomóc w tym względzie. Hydroterapia jest łatwym zabiegiem, który można wykonać w domu, pod prysznicem. Wszystko co należy zrobić to zmiana ciepłej wody na zimną i na odwrót, dlatego dotlenisz krew, polepszysz krążenie, a również zwiększysz własną energię. Pamiętaj jednak, by nie używać zbyt skrajnych temperatur. Lepsze działanie osiągniesz jeżeli w czasie tej czynności skupisz się na konkretnych punktach ciała takich jak stopy, ręce, nogi.
krok 2


Bieganie

Ćwiczenia i aktywność.
Aktywność to efektywny sposób polepszenia krążenia krwi. Nawet regularny spacer może zdziałać cuda. również postaraj się znaleźć codziennie odrobinę czasu na aktywność, a z pewnością Ci się opłaci, nie tylko polepszeniem krążenia, lecz i wyładowaniem stresu, uzyskaniem większej ilości energii, a również polepszeniem życia i zdrowia.
krok 3


Zdrowa dieta

Poprawne odżywianie.
Włączenie do diety zdrowej żywności może również zdziałać cuda. Przede wszystkim należy zminimalizować liczba spożywanych tłuszczów. Dla poprawy krążenia najlepsze są produkty bogate w błonnik.
krok 4


Rozciąganie się

Rozciąganie.
Do codziennych ćwiczeń dołącz również rozciąganie. Wystarczą nawet standardowe kołowe ruchy ramion albo głębokie przysiady. Są również ćwiczenia rozciągające, które przynoszą korzyści nogom, kręgosłupowi i szyi.
Przeczytaj również:
Jak się rozciągać w pracy?
Jak rozciągac plecy?
Ćwiczenia rozciągające na codzień.
krok 5


Uniesione stopy

Unoś własne stopy.
Dobry skutek może przynieść podnoszenie stóp ku górze. To nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu. Wystarczy się położyć na łóżku, kanapie albo podłodze i oprzeć nogi o ścianę albo pobliski mebel. dlatego Twoje nogi będą dotlenione.
krok 6


Masaż głowy

Masaż.
Masaż nie tylko jest w stanie poprawić krążenie krwi, lecz i przynosi sporo innych korzyści.
krok 7


Ginkgo biloba

Bierz miłorząb dwuklapowy (Ginkgo biloba).
Miłorząb to następny sposób, który ma mnóstwo zalet. Oprócz poprawy krążenia, może również znacznie poprawić pamięć, a wg niektórych źródeł zminimalizować żylaki. Jest również uważany jako środek przeciwzapalny.
krok 8


Papryka Cayenne

Papryka Cayenne.
Ta odmiana papryki jest bardzo pomocna w regulacji przepływu krwi, ma działanie stymulujące serce, a również pozytywnie wpływa na metabolizm. W najwyższym stopniu sugerowana jest w formie nalewki.
Wskazówki i ostrzeżenia
Wszystkie wymienione wskazówki są niezwykle proste w wykonaniu i nie kosztują ani grosza.

Lekarz Internista: JAK POLEPSZYĆ KRĄŻENIE; WIE ZUR VERBESSERUNG DER DURCHBLUTUNG; HOW TO IMPROVE CIRCULATION;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.