Leczenie Jak pomóc dziecku z autyzmem przyczyny. Co znaczy potrzebują wiele troski, a ich oderwanie.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak pomóc dziecku z autyzmem?

Definicja z ang. How to help a child with autism, z niem. Wie ein Kind mit Autismus zu helfen.

Co to znaczy: Pomaganie autystycznym dzieciom może wymagać wiele cierpliwości. Dzieci takie potrzebują wiele troski, a ich oderwanie od świata rzeczywistego może być dla bliskich co najmniej na początku źródłem cierpienia. Co jednak zrobić, tak aby dziecko chore na autyzm czuło się z nami dobrze? Oto kilka sposobów.
krok 1
Uczyń dziecko częścią rodziny, a nie jej centrum. jakiekolwiek dziecko, na którym wciąż jest skupiona cała uwaga rodziców, nie odniesie z tego jakichkolwiek korzyści.
krok 2
Bądź konsekwentny. Dziecko chore na autyzm potrzebuje zestawu zasad, rutyny, na którą będzie mogło liczyć codziennie. Jeżeli sam jesteś niezorganizowany i bierzesz na siebie zbyt sporo obowiązków, twoje dziecko zareaguje na taki stan rzeczy dziwnymi zachowaniami.
krok 3
Nim coś powiesz, upewnij się, iż dziecko jest zwrócone w twoim kierunku.
krok 4
Za każdym razem, gdy nagradzasz albo upominasz dziecko, używaj tego samego zestawu słów. Autystyczne dzieci nie uczą się zbyt dobrze na podstawie doświadczeń. Regularnie dane zdarzenie jest dla dziecka całkowicie nową sytuacją, nawet jeżeli dokładnie to samo wydarzyło się dzień wcześniej.
krok 5
Modyfikuj zachowanie dziecka, wymiernie nagradzając go za dobrze wykonane zadania. Zwiększysz w ten sposób jego motywację i wyeliminujesz zachowania niepożądane. Powinieneś określić 10 zdań wyrażających pochwałę za prawidłowo wykonane czynności.
krok 6
Naucz się dostrzegać sygnały wysyłane poprzez dziecko, tak aby zapobiec niewłaściwym zachowaniom, zanim jeszcze się pojawią. Dziecko może na przykład pojękiwać albo unikać kontaktu wzrokowego.
krok 7
Zanim coś zrobisz, opisz to dziecku. Dzieci chore na autyzm łatwo tracą orientację, gdy coś dookoła nich się zmienia.
krok 8
Naucz się rozumieć język, dzięki którego dziecko będzie próbowało ci przekazać wiadomości ( na przykład stanie w okolicy czegoś, co chciałoby otrzymać albo utkwi w tym wzrok, szarpnie cię w interesującym je kierunku albo powtórzy twoje pytanie, zamiast udzielić odpowiedzi twierdzącej).
krok 9
Znajdź szkołę albo ośrodek, który będzie mógł sprostać specjalnym potrzebom twojego dziecka. Odpowiednio dobrany program jest w stanie pomóc nawet dzieciom, które nie osiągnęły jeszcze wieku szkolnego. Więcej informacji uzyskasz u lekarza pediatry w Internecie.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.