Leczenie Jak pomóc osobie cierpiącej na anoreksję przyczyny. Jak leczyć występująca pośród.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak pomóc osobie cierpiącej na anoreksję?

Definicja z ang. How to help a person suffering from anorexia, z niem. Wie eine Person zu helfen, die an Anorexie leiden.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK POMÓC OSOBIE CIERPIĄCEJ NA ANOREKSJĘ: Anoreksja, bądź inaczej jadłowstręt psychiczny, to choroba dość regularnie występująca pośród młodzieży. Raczej cierpią na nią nastolatki, dziewczynki, jednak trzeba powiedzieć, iż chorują na nią także chłopcy. Anoreksja to bardzo trudna choroba do pokonania, gdyż jej podłoże tkwi w psychice. Bez odpowiedniej terapii wyjście z tej choroby jest bardzo trudne, bądź niemożliwe. Choroba ta to nic innego jak zaburzenie odżywiania. Prowadzi do wyniszczenia organizmu, a tym samym do powolnej śmierci. Jak zatrzymać ten mechanizm? W poniższym artykule znajdziesz wskazówki jak postępować z osobą chorą na jadłowstręt psychiczny.
krok 1
Po pierwsze, tak aby pomóc osobom cierpiącym na anoreksję, trzeba wiedzieć jak objawia się ta choroba. Bez odpowiedniej wiedzy nie będziemy w stanie jej zidentyfikować, a tym samym pomóc anorektyczce/anorektykowi. Zaburzenie to objawia się utratą masy ciała, chory unika jedzenia. Inne symptomy to utrata włosów, zaparcia, bezsenność, bóle głowy, izolowanie się od otoczenia, anemia, brak miesiączki. To są tylko wybrane z objawów.
krok 2
Następnie należy zdać sobie sprawę z przyczyn psychicznych anoreksji. Co powoduje rozwój choroby? Jedną z głównych przyczyn tego zaburzenia jest brak akceptacji własnego ciała. Sporą role odgrywają w tym media, które promują perfekcyjnie wyglądające modelki. Osoby grubsze, bądź mniej urodziwe, są spychane na margines. Dziecko będzie podatne na tego typu manipulacje, jeżeli będzie miało niskie poczucie własnej wartości. Będzie się chciało dowartościować, a anoreksja może być ku temu narzędziem.
krok 3
Nastolatki regularnie cierpią na różne problemy emocjonalne. Szukają akceptacji i dowartościowania się. Dziewczyny myślą, iż gdy będą szczupłe, to środowisko je zaakceptuje i będą miały wrażenie kontroli nad ciałem, a tym samym nad światem. To błąd. Trzeba wyraźnie powiedzieć, iż jeżeli anorektyk nie zaakceptuje siebie, to będzie mieć problemy z wyzdrowieniem. Dlatego tak istotne jest pokazywanie dziecku, iż jest wyjątkowe, kochane i akceptowane.
krok 4
Następnym krokiem do wyleczenia anoreksji jest psychoterapia. Bez niej wyzdrowienie nie jest możliwe. regularnie ludzie błędnie myślą, iż normalizacja żywienia skutkuje wyzdrowienie. Otóż powód tkwi w psychice i bez tego ciężko będzie zwalczyć chorobę. Porozmawiaj szczerze z anorektykiem. Powiedz, iż się martwisz i chcesz pomóc. Niczego nie narzucaj. W czasie tej rozmowy wspomnij o psychoterapii. jeżeli to niezbędne, zaproponuj chodzenie razem.
krok 5
Słuchaj anorektyczki/anorektyka uważnie. regularnie rozmawiajcie. Daj jej/ jemu się wypowiedzieć. Bądź otwarty, jednakże traktuj z dystansem zapewnienia o regularnym jedzeniu. Osoby chore regularnie oszukują swoich bliskich i mówią im, iż jedzą regularnie tylko, gdy nikt nie widzi. Bądź wsparciem.
Wskazówki i ostrzeżenia
jeżeli widzisz, iż symptomy choroby są dość poważne i dziecko jest coraz bardziej wyniszczone i osłabione, udaj się z nim do szpitala.

Lekarz Internista: JAK POMÓC OSOBIE CIERPIĄCEJ NA ANOREKSJĘ; WIE EINE PERSON ZU HELFEN, DIE AN ANOREXIE LEIDEN; HOW TO HELP A PERSON SUFFERING FROM ANOREXIA;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.