Leczenie Jak pomóc osobie uzależnionej przyczyny. Jak leczyć wpaść w uzależnienie. Gorzej jest z.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak pomóc osobie uzależnionej?

Definicja z ang. How to help the addicted person, z niem. Wie die süchtig Person zu helfen.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK POMÓC OSOBIE UZALEŻNIONEJ: Różnego rodzaju uzależnienia to plaga w dzisiejszych czasach. Nie jest trudno wpaść w uzależnienie. Gorzej jest z niego wyjść. Jakie są czynniki wpływające na podatność do uzależnień? Jest ich sporo i każdy jest bardzo istotny. Można powiedzieć, iż życie kształtuje nas na różne metody. Daje nam różne prezenty niekiedy upragnione a niekiedy niechciane. To wszystko wpływa na naszą psychikę i umiejętność do asertywnego myślenia. Gdy nasza przeszłość nie może być oparciem psychicznym w teraźniejszości pojawia się problem. Gdzie mam szukać ukojenia? Takie osoby sposobem prób i błędów znajdują rozwiązanie. Przeważnie najłatwiejsze a więc ucieczka w nałóg. Złagodzenie bólu psychicznego. Co zrobić aby pomóc osobie uzależnionej?
krok 1
Po pierwsze należy rozróżnić typy uzależnienia. To jest niezbędne, tak aby poprawnie zidentyfikować problem i jego źródło. Wyróżniamy uzależnienie fizjologiczne i psychiczne. Uzależnienie fizjologiczne jest dość łatwo pokonać. Kluczową sposobem jest odtruwanie organizmu. Konieczna jest pomoc lekarzy. Niekiedy niezbędne są różnego rodzaju środki, które powodują odzwyczajenie organizmu od danej substancji. Ciężej wyleczyć uzależnienie psychiczne. Tutaj najlepszą metodą leczenia jest leczenie.
krok 2
Drugą istotną rzeczą jest zdanie sobie sprawy co może uzależniać. Jak wspomnieliśmy już wcześniej można uzależnić się od bardzo dużej liczby rzeczy. Mogą to być środki odurzające typu alkohol bądź narkotyki. Jednakże regularnie zdarza się tak, iż uzależnienie może wystąpić bez powyższych substancji. Może to być, na przykład uzależnienie od Internetu, słodyczy, hazardu, seksu bądź gier komputerowych. Są one uwarunkowane psychicznie.
krok 3
Osoba uzależniona nie jest w stanie wyjść z nałogu jeżeli nie przejdzie pomyślnie poprzez mechanizm leczenia uzależnienia fizjologicznego i psychicznego. Jednak trzeba podkreślić, iż mechanizm ten zakończy się sukcesem jeżeli osoba uzależniona będzie chciała wyjść z nałogu. W przeciwnym wypadku szanse na odstawienie środków bądź czynności uzależniających będzie niewiele prawdopodobne.
krok 4
Następnym istotnym elementem procesu uwalniania się od nałogu jest zdanie sobie sprawy z tego, iż osoba uzależniona ma mocny wpływ na rodzinę i najbliższe osoby. Można powiedzieć, iż „zaraża” ona pozostałych członków. Osoby takie są nazywane współuzależnionymi. Takie osoby w ogóle nie muszą także być uzależnione. Ich uzależnienie polega na koncentracji swojego życia wokół osoby chorej a więc uzależnionej.
krok 5
jeżeli osoby współuzależnione podejmą leczenie z sporym prawdopodobieństwem będą w stanie zmienić własną sytuację w rodzinie. Osoba uzależniona widząc zmiany w osobach współuzależnionych może podjąć leczenie. Przeważnie na początku będzie buntować się przed zmianami zachodzącymi w jej otoczeniu lecz w późniejszym czasie może zdać sobie sprawę z tego, iż jest coś nie tak i trzeba zacząć szukać pomocy.

Lekarz Internista: JAK POMÓC OSOBIE UZALEŻNIONEJ; WIE DIE SÜCHTIG PERSON ZU HELFEN; HOW TO HELP THE ADDICTED PERSON;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.