Leczenie Jak poprawić pamięć przyczyny. Co znaczy koniecznie coś przypomnieć czujesz pustkę w.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak poprawić pamięć?

Definicja z ang. How to improve memory, z niem. Wie zur Verbesserung der Speicher.

Co to znaczy: Zdarza ci się regularnie o czymś zapominać? W momentach kiedy chcesz sobie koniecznie coś przypomnieć czujesz pustkę w głowie? A może nie pamiętasz co robiłeś wczoraj po południu? Jeżeli tak to najwyższa pora by podjąć działania mające na celu poprawę Twojej pamięci.
krok 1
Zacznij ćwiczyć własne umiejętności umysłowe. Tak jak ćwiczenia fizyczne wzmacniają twoje mięśnie, tak ćwiczenia umysłowe wzmocnią twój mózg. Dobrym metodą na polepszenie pamięci i umiejętności koncentracji są różne gry logiczne, puzzle, sudoku, scrabble czy krzyżówki.
krok 2


zapomnienie

Koniecznie pamiętaj by w twoim kalendarzu znalazł się chwilę na relaks i medytację. Twój mózg potrzebuje trochę spokoju i odpoczynku. Uspokojony i wypoczęty mózg działa o sporo sprawniej. Jeżeli nie masz na to czasu gdyż jesteś zbyt zajęty, biegasz od spotkania na spotkanie, pracujesz cały czas i nie masz chwili dla siebie nie dziw się, iż zarówno twój organizm rozpoczyna szwankować jak i twój mózg rozpoczyna odmawiać ci posłuszeństwa. Odpoczynek i relaks jest niezbędny.
krok 3


zapominanie

Śpij po 7-8 godz. na dzień. Organizm tego potrzebuje. Jeżeli będziesz poprzez dłuższy moment niedosypiać wówczas twoje wyniki w pracy czy w szkole będą o sporo gorsze.
krok 4
Zapewnij sobie dopływ do świeżego powietrza i uprawiaj sport. Udowodniono, iż osoby aktywne fizycznie mają mniejsze problemy z pamięcią i z koncentracją. Ruch skutkuje wzrasta ciśnienie krwi a mózg staje się bardziej dotleniony. 30 min. spaceru na dzień sprawi cuda zarówno dla twojego ciała jak i umysłu.
krok 5
Zacznij stosować sztuczki mnemoniki by polepszyć własną pamięć i koncentrację. Istnieją różne techniki mnemoniki na przykład zapamiętywanie zwrotów albo zasad przez tworzenie z nich skrótowców złożonych z pierwszych liter słowoów skracanego zwrotu ( na przykład AGD, NBP, ZUS, NATO). Inną techniką mnemoniki jest zamienienie wyrażenia które chce się zapamiętać na piosenkę albo wiersz. Jeżeli chcesz zapamiętać ciąg liter możesz nauczyć się całego zwrotu w którym każdy następny słowo będzie zaczynał się na odpowiednią literę ( na przykład
Zasady pisowni "rz" (po pierwszych literach słów piszemy "rz"): Poprosiła Babka Tadka, Dajże Kawałek Gnatka Wołała Jeszcze Chleb; Brudny, Pospolity Dom Towarowy, Gdzie Kupować Chcesz Jedzenia sporo.
Patrz więcej technik mnemotechniki na Wikipedii.
krok 6
W poprawieniu pamięci pomogą ci naturalne suplementy takie jak Gingko Biloba, zielona herbata, żeńszeń i rozmaryn. Twoją pamięć wspomoże także Omega 3. Jedz owoce i warzywa - są źródłem najcenniejszych przeciwutleniaczy które są niezbędne twojemu mózgowi do prawidłowego funkcjonowania.
krok 7
Jeżeli masz problem z zapamiętywaniem imion albo nazwisk staraj się zaraz po przedstawieniu użyć jej imienia ( ( na przykład
Koleżanka Cię przedstawia: "Madziu, tj. Kasia, Kasiu tj. Madzia", teraz powiedz na głos: "Miło mi Cię poznać Kasiu"). Jeżeli w czasie pierwszego spotkania wymówisz na głos dane imię przynajmniej 3 razy wówczas możesz mieć pewność, iż już go nie zapomnisz. Możesz także zapamiętywać imiona na zasadzie skojarzeń.
Wskazówki i ostrzeżenia
Im więcej zapisujesz na karteczkach tym więcej zapomnisz. Zapisywanie sprawia, iż nawet nie wysilasz się by coś zapamiętać. Dajesz swojemu mózgowi sygnał, iż nie musi on ci już przypominać o danej rzeczy skoro została ona zapisana na karteczce.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.