Leczenie Jak poprawić trawienie przyczyny. Jak leczyć czy gromadzeniem się gazów w żołądku i.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak poprawić trawienie?

Definicja z ang. How to improve digestion, z niem. Wie zur Verbesserung der Verdauung.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK POPRAWIĆ TRAWIENIE: Zaburzenia trawienia objawiają się zaparciami, odbijaniem, wzdęciami brzucha czy gromadzeniem się gazów w żołądku i jelitach. Uważaj więc na to co jesz i w jaki sposób to robisz. Zwiększ więc swój metabolizm i dbaj o siebie i własne jelita. Jak to zrobić? Oto kilka skutecznych i pomocnych wskazówek.
krok 1
Żuj jedzenie dokładnie i powoli. Tak naprawdę mechanizm trawienny rozpoczyna się już w ustach. Zęby pomagają rozdrobnić pokarm, by łatwiej było go strawić na dalszych etapach w układzie pokarmowym. Ślina pomaga w trawieniu przez rozbijanie złożonych węglowodanów i tłuszczów w prostsze związki. Nie śpiesz się więc z jedzeniem i przeżuwaj jedzenie dokładnie. Nie połykaj źle pogryzionego pożywienia.
krok 2
Pij wiele wody. Woda pomaga w prawidłowym trawieniu. Pij więc wodę zarówno przed jak i po posiłku. Woda jest również pomocna przy zaparciach i zatwardzeniu. Oczyszcza organizm z toksyn.
krok 3
Włącz do diety błonnik. Pomaga on oczyścić przewód pokarmowy. Ponadto, przyspiesza metabolizm. Postaw na błonnik, a nie będziesz mieć jakichkolwiek problemów z trawieniem. Ochroni Cię on również przed zaparciami.
krok 4
Unikaj węglowodanów i tłuszczu. Większość fast foodów i żywności przetworzonej jest bogatych w substancje ciężkie do przetrawienia, regularnie pozostają w żołądku dłużej. Jeżeli nie możesz ich uniknąć, zmniejsz co najmniej ich liczba.
krok 5
Jedz więcej owoców. Zakładając, iż już przerzuciłaś się na zdrową żywność, nie zapomnij o warzywach i owocach. Pomogą one w szybszym trawieniu pokarmów dzięki zawartości enzymów i innych substancji potrzebnych do prawidłowego trawienia.
krok 6
Ćwicz, ćwicz, ćwicz. Metabolizm i trawienie idą w parze. Jeżeli Twój metabolizm jest poprawny, nie masz problemów trawiennych. I odwrotnie. Metabolizm można zwiększyć przez regularne ćwiczenia. Spróbuj wykonywać lekkie ćwiczenia jakiś czas po posiłku, nie funduj sobie sjesty po każdym obiadku. Nie ucinaj sobie również drzemek po posiłkach, nie kładź się do nocnego snu z pełnym brzuchem. Wtedy metabolizm jest spowolniony i pokarm nie trawi się poprawnie.

Lekarz Internista: JAK POPRAWIĆ TRAWIENIE; WIE ZUR VERBESSERUNG DER VERDAUUNG; HOW TO IMPROVE DIGESTION;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.