Leczenie Jak postępować z dzieckiem autystycznym przyczyny. Co znaczy przypuszcza – ani nie posiada.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak postępować z dzieckiem autystycznym?

Definicja z ang. How to deal with an autistic child, z niem. Wie mit einem autistischen Kind zu beschäftigen.

Co to znaczy: Autyzm znaczy wycofanie się w świat własnych przeżyć człowieka, który - jak się przypuszcza – ani nie posiada zdolności, ani nie ma potrzeby nawiązywania kontaktów społecznych z otoczeniem. Choroba ta spotykana jest u osób dorosłych, aczkolwiek występuje także jako zaburzenie rozwoju psychicznego u nowo narodzonych dzieci. Czytając ten artykuł dowiesz się jakie są symptomy autyzmu i jak postępować z dzieckiem autystycznym.
krok 1
symptomy autyzmu u dzieci.
W najwyższym stopniu rzucającą się w oczy właściwością charakterystyczną dziecka autystycznego to jest, iż sprawia ono wrażenie, jakby żyło we własnym, niedostępnym dla nikogo świecie. Żyje jakby „pod szklanym kloszem”. Z innymi ludźmi takie dziecko nie nawiązuje kontaktu wzrokowego, ani słownego. Nawet rodziców traktuje jak powietrze, odrzuca wszelakie czułości lub przestaje na nie reagować. Dziecko autystyczne nie może normalnie bawić się z innymi dziećmi. Uczy się mówić z ogromnym trudem i zwykle w kółko powtarza te same słowa, w pozbawiony sensu sposób. Osobliwy jest także stosunek takiego dziecka do samego siebie. Takiemu dziecku brakuje poczucia własnej tożsamości. Części swojego ciała traktuje niekiedy w taki sposób, jakby nie miały z nim nic wspólnego. Do dalszych objawów należy lęk przed zmianą otoczenia, opieranie się przed rozpoznawaniem ogólnych, codziennych zależności i niezdolność do oceny zagrożeń. Bez dostrzegalnej powody dzieci autystyczne zaczynają się śmiać albo płakać lub mają napady złości.
krok 2
Szczególne upodobania autystycznych dzieci.
Sporą przyjemność dzieciom autystycznym sprawia wykonywanie rytmicznych ruchów i regularnie są niezwykle muzykalne. Mogą także przejawiać jakieś szczególne zainteresowania i na tym polu rozwijać własne zdolności. I tak np. dzieciom autystycznym nie sprawia większej trudności nauczenie się na pamięć całych stron książki telefonicznej, tymczasem z drugiej strony nie są w stanie prowadzić banalnej rozmowy.
krok 3
Pomoc dla dziecka autystycznego.
Rodzice dzieci autystycznych powinni mieć niezmierne wiele cierpliwości. Miłość i cierpliwość może uchylić wrota do serca dziecka. Dzieci z symptomami autyzmu łatwo wpadają w gniew albo mocne lęki, dlatego wymagają jednostajności w swoim otoczeniu. Dlatego codzienna higiena ciała i spożywanie posiłków muszą odbywać się zawsze o tej samej porze i wedle tym samym „rytuałem”, by nie wystraszyć dziecka. Rodzicom zwykle trudno jest przyzwyczaić dziecko do czegoś nowego. Jeśli mimo wszystko zmiana zostanie zaakceptowana, dziecko kurczowo przy niej pozostaje. Istotne jest także by przy pierwszych oznakach tej choroby rodzice zwrócili się do psychologa.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.