Leczenie Jak pozbyć się kataru przyczyny. Jak leczyć kończyło się lato i zaczynał moment jesienny.

Czy pomocne?

100% pozytywne
4 głosy

Jak pozbyć się kataru?

Definicja z ang. How to get rid of a cold, z niem. Wie wird man von einem kalten befreien.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK POZBYĆ SIĘ KATARU: Od dzieciństwa zmagałam się z uciążliwym problemem...katarem. Kiedy tylko kończyło się lato i zaczynał moment jesienny, nie mogłam się z nim uporać. Chodziłam do szkoły cała zakatarzona, pomimo tego, iż nie byłam chora, ani nie miałam alergii. Do dzisiaj aby tak było, gdyby nie domowe rady babci i mamy. Pragnę podzielić się nimi z Wami, ponieważ katar nie musimy nam wciąż przeszkadzać!
krok 1


tabletki

Na początku musisz się upewnić czy nie to jest katar alergiczny, czy zwyczajnie jego przyczyną nie jest grypa albo zwykłe przeziębienie. Warto zrobić badania alergiczne, może nie są one zbyt tanie, lecz za to na lata, no i będzie Ci łatwiej funkcjonować, jeżeli rzeczywiście to jest alergia i doktor przepisze Ci dane leki.
krok 2


inhalacja

jeżeli jednak masz pewność, iż to nic z powyżej wymienionych przyczyn, możesz zastosować się do moich rad. Pierwszą z nich jest inhalacja. Genialna rzecz, można nią wyleczyć nie tylko katar, lecz i lekkie przeziębienie. Są specjalnie przeznaczone do tego inhalatory, które można zakupić po niskiej cenie. jeżeli jednak nie stać cię na taką metodę, możesz zrobić sobie inhalacje domowym metodą. Napełnij misę albo wannę gorącą wodą, dolej do wody specjalnie przeznaczony olejek do inhalacji albo jakieś zioła (na przykładmiętę i melisę), połóż ręcznik na głowę i powoli wdychaj parę unoszącą się z naczynia.
krok 3


aerozol do nosa

Można także złagodzić katar w inny sposób, ((na przykładkroplami, tabletkami czy specjalnymi żelami. Z tym wszystkich propozycji osobiście polecam żele, one najlepiej się sprawdzają. Jednakże krople także dobrze działają. Trzeba jednak uważać, by śluzówka nosa się do nich nie przyzwyczaiła. Tabletki rzadko działają, zależy także na jakie się natrafi.
krok 4


zioła

Można leczyć się różnym naparami z ziół. To przykładowy przepis: ziele świetlika, ziele dziurawca, korzeń mniszka pospolitego, odrobina rumianku.
jeżeli chodzi o mniej skomplikowane napary, zwyczajnie zmieszaj rumianek z łyżką miodu. Oczywiście trzeba dłużej wyczekiwać efektu (zioła trzeba pić około 2 tygodni), lecz trwałość działania jest dłuższa.
krok 5


kąpiel

Polecam także kąpiele zdrowotne, które zwalczają katar w przynajmniej 70%. Gorąca woda, garstka ziół, odrobina soku z cytryny i oliwa. Kąpiel powinna trwać od 10 do 12 min.. Powinna to być gorąca woda.
krok 6


miód

Dobrym metodą, z którego regularnie korzystają moi młodsi bracia, jest wypijanie każdego dnia( poprzez około 5 dni) szklanki mleka z jajkiem, miodem, czosnkiem. Sposób jest dosyć znany i wiekowy. Napój nie daje pełnego efektu, lecz dobrze zwalcza przeziębienia, a "ataki" kataru odczuwalne są tylko w czasie ostrej zawieruchy.

Lekarz Internista: JAK POZBYĆ SIĘ KATARU; WIE WIRD MAN VON EINEM KALTEN BEFREIEN; HOW TO GET RID OF A COLD;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Na jesienny katar polecam herbatę z imbirem. Imbir pali w gardło, ale następnego dnia jestem zdrowa.