Leczenie Jak przyspieszyć przemianę materii przyczyny. Co znaczy poprawny metabolizm. Jednak przy.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak przyspieszyć przemianę materii?

Definicja z ang. How to speed up metabolism, z niem. Wie zu beschleunigen den Stoffwechsel.

Co to znaczy: Dokładnie wiemy jak istotny dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia jest poprawny metabolizm. Jednak przy dzisiejszym trybie życia i ubogiej diecie regularnie ten metabolizm jest zaburzony. Metabolizm także zwalnia razem z wiekiem, dlatego nasze ciała stają się coraz większe w efekcie odkładania się w nich tłuszczu. Niski metabolizm jest powodem otyłości, lecz również suchości skóry i uczucia ciągłego zmęczenia. Dlatego tak istotne jest przyspieszenie metabolizmu. Można to zrobić dzięki odpowiedniej diecie. Poniżej znajduje się spis produktów. Włącz je do swojej diety, spożywaj często i nie martw się o metabolizm.
krok 1


grapefruit

Grapefruit. Dieta grapefruitowa to nie mit. Badania dowodzą, iż grapefruit, poza przyspieszeniem metabolizmu ma korzystny wpływ na nasze zdrowie. Zawarta w nim wit. C redukuje poziom insuliny, za czym idzie np. spadek wagi. To właśnie ona jest odpowiedzialna za zatrzymywanie pożywienia w organizmie w formie tłuszczu. Ponadto, grapefruit dostarcza nam kwasu foliowego i potasu, które dobrze wpływają na zdrowie naszego serca i mechanizm immunologiczny.
krok 2


zielona herbata

Zielona herbata. To świetny sposób na powiększenie metabolizmu. W ostatnich latach zielona herbata zyskała na popularności. Sięgamy po nią coraz częściej, co korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Zawiera ona sporą liczba antyoksydantów, co więcej, pomaga rozgrzać organizm i utrzymać ciepłotę ciała. A kiedy organizm produkuje ciepło, spala kalorie, co natomiast powiększa metabolizm.
krok 3


jogurt

Jogurt. Jogurt naturalny to świetny przyspieszacz metabolizmu. Zawiera duże ilości protein, które podobnie jak błonnik są długo trawione poprzez organizm. Organizm potrzebuje więcej energii, aby strawić te składniki, spalanych jest więc więcej kalorii, a co za tym idzie powiększa się metabolizm. Jogurt zawiera również żywe kultury bakterii, które są pomocne w procesie trawienia.
krok 4


migdały

Migdały. Tłuszcze zawarte w migdałach pomagają przyspieszyć metabolizm. Jednak musisz pamiętać, by z nimi nie przesadzić, gdyż zawierają wiele kalorii.
krok 5


kawa

Kawa. Ma podobne właściwości do zielonej herbaty. Kawa przyspiesza bicie serca, a co za tym idzie powiększa metabolizm. Jednak należy uważać z ilością pitej kawy. Jeżeli przesadzisz, może ona niekorzystnie wpływać na serce.
krok 6


indyk

Indyk. Jest bogaty w proteiny, które pomagają w budowie tkanki mięśniowej. Co za tym idzie, spala się więcej kalorii a metabolizm rośnie.
krok 7


jabłka

Jabłka. Jabłka oferują nam podobne korzyści jak grapefruity. Zawierają wiele błonnika, dzięki czemu organizm w czasie trawienia spala więcej kalorii. Sukces? Przyspieszony metabolizm. Jabłka zawierają także niewiele kalorii, i mają niski indeks glikemiczny IG. Co to znaczy? Po zjedzeniu jabłka na dłużej pozostaje uczucie sytości żołądka, chroniąc nas przed podjadaniem.
krok 8


szpinak

Szpinak. Szpinak oferuje naszemu organizmowi sporo korzyści. Przyspieszenie metabolizmu to tylko jedna z nich. To jest świetne źródło antyoksydantów, potasu, żelaza, magnesu czy witaminy C. Zawiera również błonnik, który przyspiesza metabolizm zmuszając organizm do spalania większej ilości kalorii. Szpinak pomaga rozwiązać sporo problemów ze zdrowiem.
krok 9


fasola

Fasola. Jest niskokaloryczna, bogata w proteiny. powiększa i przedłuża uczucie sytości w żołądku. Organizm poświęca więcej czasu na trawienie. Co dalej, już wiesz. Pozbywamy się większej ilości kalorii i zwiększamy metabolizm.
krok 10


papryczka ostra

Papryczka ostra (jalapenos, cayenne). Sekretnym składnikiem jest tutaj kapsaicyna. To ona zmusza nasz organizm do spalania większej ilości kalorii poprzez większą liczba czasu po posiłku. Przyspiesza bicie serca i metabolizm.
krok 11


brokuły

Brokuły. Podobnie jak szpinak zawierają wiele błonnika, który wymaga dłuższego trawienia w organizmie. Więcej spalonych kalorii i szybszy metabolizm. Ponadto możemy znaleźć w nich wapń i witaminę C. Wapń działa jak przyspieszacz metabolizmu, a wit. C pomaga organizmowi wchłonąć więcej wapnia.
krok 12


owsianka

Owsianka. gdyż Twój organizm potrzebuje wiele czasu na strawienie owsianki i na rozbicie błonnika w niej zawartego, musi więcej i dłużej pracować. Dlatego pozbywa się większej ilości kalorii. Owsianka obniża poziom insuliny metabolizm przyspiesza.
krok 13


mleko sojowe

Mleko sojowe. Mleko sojowe jest naładowane wapniem, który pomaga zwiększyć metabolizm. Tylko staraj się trzymać z daleka od mocno słodzonego mleka. Ma więcej kalorii.
krok 14


curry

Curry. To przyprawa, która działa podobnie jak ostra papryczka. Przyspiesza metabolizm przez powiększenie ilości spalanych poprzez organizm kalorii.
krok 15


cynamon

Cynamon. Szczypta cynamonu może wiele zdziałać. Dodaj szczyptę do herbaty, do ciastka zbożowego. Dlatego cukry w organizmie zostaną szybciej rozłożone, metabolizm wzrośnie. Dlatego również poziom cukru we krwi utrzyma się na właściwym poziomie. Cynamon pomaga również obniżyć poziom cholesterolu.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.