Leczenie Jak rozpoznać astmę przyczyny. Jak leczyć wypełnienia śluzem dróg oddechowych. Typowe.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak rozpoznać astmę?

Definicja z ang. How to recognize asthma, z niem. Wie zu erkennen, Asthma.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK ROZPOZNAĆ ASTMĘ: Osoby z symptomami astmy zwykle doświadczają zaciśnięcia, rozpalenia albo wypełnienia śluzem dróg oddechowych.
Typowe symptomy astmy to:
- Kaszel, szczególnie nocą
- Ciężki oddech
- Duszności
- Ucisk albo ból w klatce piersiowej
Mimo to, prawie każdy astmatyk ma takie same symptomy, odczuwane w ten sam sposób. Niekoniecznie musisz doznawać wszystkich objawów, albo możesz mieć różne symptomy, w różnych momentach. Napady astmy mogą się różnić od siebie, jeden może być słabszy, kolejny silniejszy. Niektóre osoby chorujące na astmę mogą poprzez dłuższy moment nie odczuwać jakichkolwiek symptomów, następnie jednak dobra passa może zostać przerwana poprzez napad astmy z towarzyszącymi mu mocnymi objawami. U innych osób zdarza się, że napady występują każdego dnia. Co więcej są osoby, u których symptomy astmy pojawiają się tylko w czasie wysiłku, albo w formie infekcji wirusowych, takich jak przeziębienie.
 
Łagodne napady astmy są bardzo powszechne. zwykle drogi oddechowe otwierają się w przeciągu kilku min. do kilku godz.. Silniejsze napady są mniej typowe i wymagają natychmiastowej pomocy medycznej. Istotne jest, by rozpoznać nawet te łagodne symptomy i rozpocząć leczenie, by móc kontrolować chorobę i uniknąć napadów silniejszych.
krok 1
Wykrywanie wczesnych symptomów astmy:
Wczesne sygnały ostrzegawcze to zmiany pojawiające się tuż przed, bądź na początku napadu choroby. symptomy te mogą nadejść przed dobrze znanymi objawami i są pierwszą oznaką astmy. Na ogół symptomy te, nie są na tyle silne, by były przyczyną zaprzestania Twoich codziennych zajęć. Jednak poprzez rozpoznanie tych sygnałów możesz zatrzymać albo zapobiec atakom astmy.
Do wczesnych symptomów należą:
Częsty kaszel, szczególnie w nocy
Duszności albo utrata łatwości oddechu
Odczuwanie dużego zmęczenia albo osłabienia w czasie wysiłku
Ciężki oddech albo kaszel występujące po wysiłku
Uczucie zmęczenia, zdenerwowanie, zrzędliwość, kapryśność
Obniżenie funkcjonowania albo zmiany w płucach, określane przy pomiarze szczytowego przepływu wydechowego.
symptomy przeziębienia albo alergii (kichanie, katar, kaszel, nieżyt nosa, ból gardła, a również ból głowy)
Zaburzenia snu
Jeśli występują u Ciebie wczesne
symptomy choroby, podejmij natychmiast leczenie, opisując przy tym swój plan leczenia.
krok 2
Rozpoznanie symptomów astmy u dzieci:
Z niewiadomych nikomu przyczyn, częstość występowania choroby u dzieci stale rośnie. I chociaż pierwsze
symptomy astmy mogą się pojawić w różnym wieku, to większość dzieci odczuwa pierwsze objawy w wieku 5 lat. Astma charakteryzuje się zapaleniem oskrzeli zwiększając produkcję lepkiej wydzieliny w układzie oddechowym. Prawie wszystkie dzieci chorujące na astmę mają świszczący oddech. Oczywistym znakiem może być przewlekły kaszel. Aczkolwiek mimo to astma może być nierozpoznana jeżeli kaszel przypisuje się nawrotowi zapalenia oskrzeli.
krok 3
Wykrywanie wczesnych objawów napadu astmy:
Atak astmy to przypadek, w której grupy mięśni otaczających drogi oddechowe zwężają się. Nazywa się to skurczem oskrzeli. w czasie napadu choroby, błony śluzowe dróg oddechowych puchną albo są w stanie zapalnym, a komórki znajdujące się błonie produkują większość liczba śluzu, który jest gęstszy niż zazwyczaj. Wszystkie wymienione czynniki: skurcz oskrzeli, zapalenie dróg oddechowych i silniejsze wydzielanie śluzu, powodują typowe
symptomy astmy, takie jak duszność, ciężki oddech, kaszel i trudności w wykonywaniu codziennych zajęć.
Do innych symptomów ataku astmy należą:
Świszczenie w czasie wdechu i wydechu
Nieustanny kaszel
Przyspieszony oddech
Ucisk albo ból w klatce piersiowej
Naprężenie szyi i mięśni w klatce piersiowej
Trudności z mówieniem
Uczucie lęku i paniki
Blada, spocona twarz
Zsiniałe wargi albo paznokcie
krok 4
Siła z jaką astma napada, może rosnąc w szybkim tempie, dlatego tak istotne jest, by rozpocząć leczenie zaraz po rozpoznaniu choroby. Bez natychmiastowej kuracji, na przykład dzięki inhalatora albo leków rozszerzających oskrzela, oddychanie stanie się czynnością bardzo trudną. jeżeli skorzystasz z pomiaru szczytowego przepływu wydechowego, Twój rezultat najprawdopodobniej wyniesie poniżej 50%.

Jeśli płuca będą nadal kontynuowały skurcz, nie będziesz w stanie w ogóle skorzystać z owego pomiaru. Stopniowo płuca będą się kurczyć, aż nie będzie wystarczającego przepływu powietrza do produkcji świszczącego oddechu. Taki stan jest nazywany "cichą klatką piersiową" i jest niedobrym znakiem. Musisz natychmiast znaleźć się w szpitalu.
Niestety niektórzy zinterpretowali ten sygnał jako poprawę stanu, poprzez co nie uzyskali potrzebnej im pomocy.

Jeśli nie przyjmiesz odpowiedniej dawki leków, po pewnym czasie nie będziesz w stanie mówić, a wokół warg zauważysz zmianę kolorów, zwaną sinicą, co jest znakiem pomniejszenia się ilości tlenu we krwi. Bez intensywnego leczenia można stracić przytomność, a w konsekwencji umrzeć.
jeżeli doświadczasz napadu astmy, zastosuj się natychmiast do instrukcji intensywnej walki z astmą ze swojego planu leczenia. Powyższe objawy występują w atakach zagrażających życiu i być może potrzebna będzie pomoc lekarska.
krok 5
Rozpoznanie nietypowych symptomów astmy:
Nie u każdego, kto choruje na astmę występuje kaszel, świszczący oddech, czy duszności. Czasami niektórzy mają nietypowe objawy, które niekoniecznie muszą kojarzyć się z astmą.
Do niewiele powszechnych symptomów astmy należą:
Przyspieszony oddech
Wzdychanie
Zmęczenie
Niemożność do wysiłku fizycznego
Trudności ze spaniem albo nocna astma
Zaniepokojenie
Trudności z koncentracją
Przewlekły kaszel, niekoniecznie ze świszczącym oddechem

symptomy astmy mogą również przypominać inne stany takie jak zapalenie oskrzeli, zaburzenia aparatu mowy, czy nawet niewydolność serca.
istotne jest zrozumienie własnego ciała. Rozmawiaj ze swoim lekarzem i innymi astmatykami. Jednak pamiętaj, iż astma nie zawsze objawia się tak samo u każdego.
krok 6
Dowiedz się dlaczego zakażenia wywołują astmę:
Czasami wirus albo infekcja może być powodem astmy. Czasami wystarczy zwykłe przeziębienie albo zapalenie zatok, by spowodować

symptomy astmy. Właściwie to te przypadki są bardzo powszechne. Najważniejsze jest, by rozpoznać wszelakie

symptomy zakażenia dróg oddechowych, po czym poprosić lekarza o diagnozę i leczenie, szczególnie,

jeśli występują u Ciebie

symptomy duszności, trudności w oddychaniu, świszczący oddech albo zapalenie oskrzeli.
U osób niechorujących na astmę, zapalenie oskrzeli nie musi powodować takich samych reakcji. Poznaj swój organizm i zwracaj uwagę na sygnały ostrzegawcze. Następnie przyjmuj odpowiednie dawki leków, wedle zaleceniami, w celu pozbycia się infekcji i uzyskania kontroli nad swoim zdrowiem.

Lekarz Internista: JAK ROZPOZNAĆ ASTMĘ; WIE ZU ERKENNEN, ASTHMA; HOW TO RECOGNIZE ASTHMA;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.