Leczenie Jak rozpoznać objawy depresji przyczyny. Jak leczyć którą niełatwo wygrać, a nierzadko.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak rozpoznać objawy depresji?

Definicja z ang. How to recognize symptoms of depression, z niem. Wie die Symptome der Depression zu erkennen.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK ROZPOZNAĆ OBJAWY DEPRESJI: Depresja, choroba duszy i ciała. Ta prawdziwa jest dość ciężką przypadłością, z którą niełatwo wygrać, a nierzadko wymaga leczenia farmakologicznego i psychiatrycznego. Depresja nierozpoznania, nieleczona i ignorowana, może prowadzić do próby samobójczej i śmierci. Regularnie odbieramy symptomy depresji u innych jako fanaberie, które nas denerwują i irytują, nie jesteśmy wtedy świadomi jak poważne schorzenie może się za tymi fanaberiami ukrywać. W drugą stronę, jesteśmy także nadwrażliwi i nadużywamy słowa "depresja", nazywając tak każdy mocniejszy napad złego humoru. Jak rozpoznać tą chorobę i odróżnić ją od zwykłej okresowej chandry?
krok 1
Niedobry nastrój, wszechogarniający smutek i poczucie braku jakiegokolwiek sensu w życiu. Poczucie, iż obojętnie czego byśmy nie zrobili i tak doprowadzi nas to donikąd, dlatego nie podejmujemy jakichkolwiek działań, gdyż nie widzimy w nich najmniejszego sensu.
krok 2
Niechęć do kontaktu z ludźmi, poczucie pustki. Z jednej strony czujemy się samotni i opuszczeni, a z drugiej nie robimy nic tak aby to zmienić. Żyjemy w przekonaniu, iż ludzie nie chcą spędzać z nami czasu, ze nikt nas nie lubi, więc postanawiamy się nikomu nie narzucać.
krok 3
Ogólna niechęć do zajmowania się czymkolwiek. Kluczowym zajęciem jest leżenie, łóżko staje się schronieniem, zakopujemy się więc w jego czeluściach i chronimy się w ten sposób przed zewnętrznym światem.
krok 4
Obniżenie popędu płciowego. Związane z niechęcią do ludzi i do podejmowania działać, tracimy kompletnie zainteresowanie płcią przeciwną i uniesieniami miłosnymi.
krok 5
Niemożność odczuwania radości. Wydaje się nam, iż nasze życie jest jednym ogromnym pasmem nieszczęść, a jeżeli już wydarzyło się w nim coś dobrego, odbieramy jako żart losu.
krok 6
Kłopoty z koncentracją, obojętność. Niemożność uczenia się i podejmowania pracy. Po pierwsze nie widzimy sensu w wysiłku, a po drugie bardzo szybko się męczymy i przez brak koncentracji nie możemy wykonać najprostszych zadań, poprzez co stajemy się jeszcze bardziej sfrustrowani.
krok 7
Myśli samobójcze, tendencje do samookaleczenia się. Odbieramy nasze życie, jako jedną ogromną porażkę, zastanawiamy się więc, czy istnieje realny sedno dalszej walki z rzeczywistością. Coraz częściej zaczynają nas nawiedzać myśli samobójcze.
krok 8
Zaburzenia menstruacji.
krok 9
Brak apetytu, albo nadmierne objadanie się.
krok 10
Bezsenność.
krok 11
Bóle fizyczne - głowy, pleców, brzucha
krok 12
Wieczne poczucie niewyspania i zmęczenia.
krok 13
Przyspieszone bicie serca.
krok 14
Mocne lęki, nasilenie dotychczasowych fobii albo stworzenie nowych.
krok 15
Zaparcia.
Wskazówki i ostrzeżenia
symptomy depresji są ogólne i trudno ją jednoznacznie zdiagnozować, jeżeli jednak czujemy, iż mamy głęboki dołek z którego nie możemy wyjść, warto udać się na rozmowę do psychoterapeuty, który wskaże nam dalsze kroki.

Lekarz Internista: JAK ROZPOZNAĆ OBJAWY DEPRESJI; WIE DIE SYMPTOME DER DEPRESSION ZU ERKENNEN; HOW TO RECOGNIZE SYMPTOMS OF DEPRESSION;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.