Leczenie Jak rozpoznać wysypkę u dziecka przyczyny. Jak leczyć mają regularnie wysypki powiązane z.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak rozpoznać wysypkę u dziecka?

Definicja z ang. How to recognize a rash in a child, z niem. Wie man einen Ausschlag in einem Kind zu erkennen,.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK ROZPOZNAĆ WYSYPKĘ U DZIECKA: Zastanawiasz się co to za wysypka na ciele Twojego dziecka? Niemowlaki i dzieci mają regularnie wysypki powiązane z infekcjami, alergiami czy wysoką temperaturą, jednak większość z nich jest łatwo i szybko uleczalna. Poniżej dowiesz się jak rozpoznać najczęstsze choroby skóry u dziecka, jednak pamiętaj, iż artykuł ten ma charakter wyłącznie informacyjny i koniecznie musisz zgłosić się z dzieckiem do lekarza w celu rozpoznania choroby i podjęcia leczenia.
krok 1


Liszaj obrączkowy

Liszaj obrączkowy
Infekcja ta wywołana jest grzybem żyjącym na martwym naskórku, włosach i na paznokciach. Liszaj pojawia się jako czerwona, łuszcząca się plamka albo guzek. Po pewnym czasie przekształca się w swędzącą, czerwoną plamę o obrączkowatym kształcie z pęcherzykami albo łuszczącą się skórą na jej krawędziach. it develops into an itchy red ring with raised, blistery, or scaly borders. Ringworm is passed on aby skin-to-skin contact with a person or animal, and aby sharing items like towels or sports gear. Most ringworm infections can be treated with antifungal creams.
krok 2


Rumień zakaźny

Rumień zakaźny
Zakaźna choroba wirusowa, trwająca do 3 tygodni, występuje zazwyczaj u dzieci i niemowlaków. Choroba zaczyna się wysypką na twarzy o kształcie zbliżonym do motyla. Po kilku dniach wysypka rozprzestrzenia się na inne części ciała. Razem z wysypką mogą pojawić się inne symptomy podobne do grypy. Do zarażenia dochodzi zwykle 1-2 tygodni przed wystąpieniem wysypki. Leczenie obejmuje odpoczynek, podawanie dużej ilości płynów i środków przeciwbólowych (nie wolno dawać dzieciom aspiryny). Jeżeli twoje dziecko choruje na rumień zakaźny a ty jesteś w ciąży to natychmiast skonsultuj się z lekarzem.
krok 3


Ospa wietrzna

Ospa wietrzna
O ile kilkanaście lat temu wszystkie dzieci chorowały na ospę wietrzną to teraz ta choroba nie jest już tak powszechna z racji na dostępną szczepionkę. Ospa wietrzna jest bardzo zaraźliwa i charakteryzuje się bardzo swędzącą wysypką i wykwitami skórnymi, które przekształcają się w trakcie choroby. Najpierw to są małe czerwone punkty z których tworzą się grudki a te zaś w pęcherzyki wypełnione płynem. Pęcherzyki po jakimś czasie zasychają i wyglądają jak krostki a następnie przekształcają się w strupki. W przebiegu ospy wietrznej możliwe są różne powikłania takie jak zapalenie płuc, uszkodzenie mózgu albo nawet śmierć. Osoby, które chorowały na ospę wietrzną są również narażone w przyszłości na zachorowanie na półpaśca. Szczepionka jest rekomendowana dla wszystkich dzieci i nastolatków i dorosłych, którzy nie chorowali ani się wcześniej nie szczepili na ospę.
krok 4


Liszajec

Liszajec
Zakaźna choroba skórna zazwyczaj wywołana poprzez bakterie paciorkowców albo gronkowców. Liszajec objawia się czerwonymi ranami albo pęcherzami wypełnionymi ropą, które mogą pękać pozostawiając żółte strupy. Owrzodzenia mogą wystąpić na każdej części ciała, jednak zazwyczaj to są okolice ust i nosa. Drapanie owrzodzeń skutkuje ich przeniesienie się na inne części ciała. Liszajcem można się zarazić przez bliski kontakt z zarażoną osobą (dzielenie się ręcznikiem czy zabawkami). Leczenie polega na podawaniu antybiotyków.
krok 5


Brodawki

Brodawki
Brodawki mogą pojawić się na skórze przez kontakt z wirusem brodawczaka ludzkiego. Wirus przenosi się z człowieka na człowieka albo poprzez kontakt z przedmiotem używanym poprzez zarażoną osobę. Brodawki zazwyczaj pojawiają się na palcach, rękach i stopach. W większości przypadków brodawki są nieszkodliwe, bezbolesne i czasem same znikają. Można je usunąć przez wymrażanie, wypalanie laserem, operację i domowymi sposobami (na przykład przykładanie poprzez kilka dni na noc plastra ziemniaka - po ok 1 miesiącu brodawka powinna sama wypaść).
krok 6


Potówka

Potówka
Potówka jest wynikiem zablokowanych gruczołów potowych. Objawia się małymi, czerwonymi albo różowymi pryszczykami. Może pojawić się na głowie, szyi i ramionach niemowlaka i zazwyczaj wywołana jest poprzez zbyt ciepłe ubieranie albo gorące powietrze (((na przykład latem). Należy pamiętać, iż niemowlak powinien mieć tylko jedną warstwę ubrania więcej niż osoba dorosła. Zimne rączki i stópki dziecka nie są problemem.
krok 7


Kontaktowe zapalenie skóry

Kontaktowe zapalenie skóry
Kontaktowe zapalenie skóry może wystąpić po dotknięciu jakiejś substancji jak ((((na przykład jedzenia, kosmetyku czy trującej rośliny. Wyprysk najczęściej się pojawia się po 2 dniach. Kontaktowe zapalenie skóry jest najczęściej niegroźne i ustępuje po odstawieniu czynnika wywołującego symptomy.
krok 8


Choroba bostońska

Choroba bostońska
Ta choroba zakaźna występuje zazwyczaj u dzieci i rozpoczyna się gorączką po której pojawia się ból gardła, bolesne owrzodzenie j. ustnej i pęcherze na rękach i stopach (czasami również na nogach i pośladkach). Choroba bostońska może wystąpić również u dorosłych, dlatego po zmianie pieluchy zarażonemu dziecku pamiętaj o myciu rąk. Leczenie polega na podawaniu środków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych i dużej ilości płynów. Choroba przechodzi zazwyczaj sama po ok. 1 tygodniu.
krok 9


Atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry
Choroba skutkuje wysuszenie, zaczerwienienie i swędzenie skóry. Zmiany najczęściej występują na twarzy, szyi, zgięciach łokci i kolan. Nie wiadomo co wywołuje atopowe zapalenie skóry jednak mogą to być alergie i słaby mechanizm odpornościowy.
krok 10


Pokrzywka

Pokrzywka
Pokrzywka objawia się wysypką, która zazwyczaj jest swędząca lecz może również piec i boleć. Może ona wystąpić w różnych częściach na ciele i trwać kilka min. albo kilka dni. Pokrzywka może sygnalizować poważniejsze problemy w szczególności jeżeli towarzyszą jej trudności z oddychaniem i opuchlizna twarzy. wywołana może być poprzez takie produkty jak aspiryna, penicylina, jajka, orzechy, skorupiaki, bonusy do żywności, jak również poprzez gorączkę czy infekcje ( (((((na przykład angina). Pokrzywka zazwyczaj znika po wyeliminowaniu powody albo po podaniu leków antyhistaminowych. jeżeli pokrzywka długo trwa albo towarzyszą jej inne symptomy skonsultuj się z lekarzem.
krok 11


Szkarlatyna (Płonica)

Szkarlatyna (Płonica)
Szkarlatyna to angina, której towarzyszy wysypka. symptomy to ból gardła, gorączka, wymioty, ból głowy, bóle brzucha czy zwiększenie gruczołów chłonnych szyi. Po 1-2 dniach występuje wysypka przypominająca w dotyku papier ścierny, która znika samoistnie po 7-14 dniach. Szkarlatyna jest bardzo zakaźna, lecz jej rozprzestrzenianie może być ograniczone przez częste mycie rąk. Antybiotyki pomogą uniknąć dalszych komplikacji.
krok 12


Różyczka

Różyczka
Różyczka jest chorobą zakaźną występującą u dzieci w wieku od 6 miesięcy do 2 lat (rzadko występuje po 4 roku życia). symptomy różyczki to zwiększenie węzłów chłonnych i gorączka trwająca kilka dni. Gdy gorączka minie pojawia się drobna, różowa wysypka (czasami swędząca), która znika po 2-3 dniach.

Lekarz Internista: JAK ROZPOZNAĆ WYSYPKĘ U DZIECKA; WIE MAN EINEN AUSSCHLAG IN EINEM KIND ZU ERKENNEN,; HOW TO RECOGNIZE A RASH IN A CHILD;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.