Leczenie Jak się zaszczepić przeciw grypie przyczyny. Jak leczyć Prawdopodobieństwo zachorowania.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak się zaszczepić przeciw grypie?

Definicja z ang. How to get vaccinated against the flu, z niem. Wie wird man gegen die Grippe geimpft.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK SIĘ ZASZCZEPIĆ PRZECIW GRYPIE: Szczepienie przeciwko grypie nie daje 100% zabezpieczenia przed zachorowaniem. Prawdopodobieństwo zachorowania spada jednak o 30-40%. Szczepionka rekomendowana jest raczej osobom, które należą do tzn grupy ryzyka czyli dzieci do piątego roku życia, pracownicy służby zdrowia i większych instytucji i osoby starsze i przewlekle chore.
krok 1
Szczepione powinny zostać wszystkie dzieci, które ukończyły szósty miesiąc życia (jednak o szczepieniu powinien decydować pediatra).
krok 2
Szczepione powinny być także dzieci, które regularnie chorują, albo mają za sobą już pobyt w szpitalu.
krok 3
Na grypę możemy szczepić się poprzez cały rok, jednak najlepiej to jest zrobić przed szczytem sezonu na zachorowania (od stycznia do kwietnia. Można jednak na bieżąco obserwować tendencje aktywności wirusa grypy na świecie na Google Flu Trends). Warto jednak wiedzieć, iż odporność organizmu wzrasta już po 7 dniach od przyjęcia szczepionki.
Wskazówki i ostrzeżenia
Wirus grypy wciąż mutuje. Należy wiedzieć, iż szczepionka na grypę nie ochroni cię przed taką grypą jak na przykład świńska grypa.

Lekarz Internista: JAK SIĘ ZASZCZEPIĆ PRZECIW GRYPIE; WIE WIRD MAN GEGEN DIE GRIPPE GEIMPFT; HOW TO GET VACCINATED AGAINST THE FLU;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.