Leczenie Jak stosować olejek pichtowy przyczyny. Co znaczy niezanieczyszczonych regionach Dalekiego.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak stosować olejek pichtowy?

Definicja z ang. How to use oil of fir, z niem. Wie Tannenöl zu verwenden,.

Co to znaczy: Olejek pichtowy otrzymywany jest z syberyjskiej jodły, rosnącej w niezanieczyszczonych regionach Dalekiego Wschodu. Olejek pozyskuje się igieł znajdujących się na wierzchołku młodych pędów, które zawierają substancje przenikające poprzez żywe tkanki człowieka, co natomiast umożliwia głębokie wniknięcie substancji czynnych i przyspiesza leczenie. Wykorzystanie olejku jest bardzo szerokie i jest on rekomendowany w razie dolegliwości takich jak: reumatyzm, bóle kości, mięśni i stawów, dychawica oskrzelowa, grypa, angina, katar, opryszczka, choroby skóry i sporo innych.
krok 1
Olejek pichtowy można stosować wewnętrznie, przez rozpuszczenie 5 do 10 kropli olejku w kilku łyżkach wody. Miksturę zażywa się trzy razy na dzień, najlepiej o godzinach: 7.00, 12.00 i 18.00. Należy pamiętać, by liczba kropli przyjmowanych w ciągu dnia nie przekraczała 30.
krok 2
Na choroby skórne i bóle stawów, najlepiej będą działały masaże z użyciem olejku. Należy go jednak przede użyciem rozcieńczyć w proporcji 1:1 z wazeliną, oliwą z oliwek albo olejkiem dla dzieci. Gotową miksturę wcieramy w chore miejsce i pozostawiamy na kilka min. do wchłonięcia.
krok 3
Olejek pichtowy charakteryzuje się specyficznym leśnym zapachem, który działa rozluźniająco, dlatego warto dodać około 10 kropel do kąpieli. Po moczeniu w takiej aromatycznej, ciepłej wodzie na pewno poczujemy się wypoczęci i zrelaksowani.
krok 4
Olejek zmieszany z codziennym kremem do pielęgnacji twarzy okazuje się doskonałym kosmetykiem, który powiększa krążenie krwi, wygładza zmarszczki i skórę.
krok 5
w razie łuszczącej się skóry głowy albo bardzo silnego łupieżu dodajemy około 12 kropli olejku do 25 ml szamponu, którego normalnie używamy, wstrząsamy delikatnie i powstałą miksturą myjemy włosy. Po kilku tygodniach będą już widoczne efekty, a cała kurację stosujemy poprzez 6 miesięcy.
krok 6
Przewlekłe schorzenia górnych dróg oddechowych leczymy stosując inhalację. Do miski z gorącą wodą dodajemy 2-3 krople olejku i nachwalmy się nad nią okrywając głowę ręcznikiem, wdychamy opary poprzez około 5 min.
krok 7
w razie grypy nacieramy olejkiem piersi, plecy, dłonie i stopy, co działa rozgrzewająco. by pozbyć się kataru można zastosować inhalacje, i dodatkowo posmarować wnętrze nosa niewielką ilością specyfiku.




Wskazówki i ostrzeżenia
Olejek kupujemy w aptece, a za buteleczkę 50 ml zapłacimy około 40 zł. Warto się upewnić i zapytać farmaceutę, czy preparat, który nam sprzedaje nadaje się do użytku wewnętrznego.Przed pierwszym użyciem, rozetrzyj jedną kroplę na skórze przedramienia, jeżeli nie pojawią się w tym miejscu zmiany, znaczy to, iż bez przeszkód można rozpocząć terapię, jeżeli z kolei skóra stanie się zaczerwieniona i podrażniona, najprawdopodobniej jesteśmy uczuleni na olejek i nie należy go stosować.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.