Leczenie Jak stosować olejki zapachowe w codziennych dolegliwościach przyczyny. Jak leczyć zapewne.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak stosować olejki zapachowe w codziennych dolegliwościach?

Definicja z ang. How to use essential oils in everyday ailments, z niem. Wie man ätherische Öle in den täglichen Beschwerden verwenden.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK STOSOWAĆ OLEJKI ZAPACHOWE W CODZIENNYCH DOLEGLIWOŚCIACH: O zaletach aromaterapii słyszał już zapewne każdy, co więcej większość z nas zapewne doświadczyła już niejednokrotnie zbawiennego wpływu zapachu, nawet nie do końca będąc tego świadomymi. Pomyśl jak wspaniale i kojąco wpływa na ciebie skropienie się kropelką ulubionych perfum, od razu prostujesz głowę, oddychasz pełniej i czujesz się lepiej. Naucz się wykorzystywać zapachy na co dzień, to jest tani i łatwy sposób, a przy okazji nieinwazyjny i zdrowy. Warto więc poznać moc co najmniej niektórych olejków zapachowych.
krok 1
Na pierwszy ogień weźmy pod lupę bezsenność, która bardzo regularnie powodowana jest nadmiernym stresem. Idealnie sprawdzi się tutaj olejek z lawendy wąskolistnej. Bezpośrednio przed położeniem się do łóżka, aplikujemy go na skórę niczym perfumy, na nadgarstek i splot słoneczny (pomiędzy piersiami). Dla wzmocnienia efektu możemy kilka kropel nalać na jasiek, nie musimy się przy tym obawiać plam, bo czysty olejek nie zawiera tłuszczu. Miejmy buteleczkę zawsze na stoliku nocnym, dzięki czemu będziemy mogli ponownie go użyć, gdybyśmy obudzili się w nocy.
krok 2
Przy migrenach i innych bólach głowy ulgę przyniesie nam wykorzystanie mięty pieprzowej. Kilka kropel olejku wylewamy na dłoń i maczamy w nim palce, po czym delikatnie nacieramy czoło, skronie i małżowiny uszne. Następnie najlepiej położyć się w ciemnym i przewietrzonym pokoju i zrobić sobie przyjemną drzemkę, a obudzimy się z pewnością niczym nowo narodzeni.
krok 3
Miętę pieprzową warto także mieć zawsze w schowku samochodowym i w pobliżu biurka do nauki. Kilka kropel wtartych w kark orzeźwia i pobudza koncentracje. Dlatego, gdy kolejnym razem poczujemy senność i zmęczenie w najmniej odpowiednim momencie, możemy skorzystać z tej prostej sztuczki, by się obudzić.
krok 4
Dobrym pomysłem jest także zaopatrzenie się w kominek do olejków, Umożliwia on aromatyzowanie pomieszczeń, na przykład lawendą dla uspokojenia albo czarnym świerkiem dla rozluźnienia i lepszego samopoczucia.
krok 5
Jeżeli wybieramy się na łono natury, a obawiamy się komarów, możemy przygotować bardzo łatwą i w pełni naturalną mieszankę odstraszającą owady. Potrzebujemy do tego 10 ml olejku z eukaliptusa cytrynowego, 70 ml etanolu i 4 łyżeczki wody, wszystko to mieszamy i wlewamy do buteleczki z rozpylaczem. Pamiętajmy jednak, by aplikować aerozol na ubranie (gdyż może podrażnić i wysuszyć skórę) i powtarzać aplikację co około 30 min..
krok 6
Olejki najlepiej kupować w aptece i przestrzegać ich terminu przydatności. Za każdym razem, gdy zakupimy nowy zapach, przetestujmy go pod względem alergicznym – wetrzyj kroplę olejku w przedramię i jeżeli w ciągu 24 godz. nie pojawi się reakcja alergiczna znaczy to, iż możemy stosować olejek bez obaw.

Lekarz Internista: JAK STOSOWAĆ OLEJKI ZAPACHOWE W CODZIENNYCH DOLEGLIWOŚCIACH; WIE MAN ÄTHERISCHE ÖLE IN DEN TÄGLICHEN BESCHWERDEN VERWENDEN; HOW TO USE ESSENTIAL OILS IN EVERYDAY AILMENTS;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.