Leczenie Jak szybko wyleczyć grypę przyczyny. Co znaczy wirusowe, wywołane poprzez niewielkie.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak szybko wyleczyć grypę?

Definicja z ang. How quickly cure the flu, z niem. Wie schnell die Grippe heilen.

Co to znaczy: Grypa jest jedną z najczęstszych chorób zakaźnych. Grypa to jest zakażenie wirusowe, wywołane poprzez niewielkie zarazki. Choroba ta u ludzi może objawiać się w różnorodny sposób, między innymi kichanie, kaszel, wyczerpanie fizyczne, ból głowy. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak szybko sobie poradzić z tą chorobą.
Trochę odpoczynkuDużo płynówAntybiotykiZupa z kurczakaNawilżacz powietrza
krok 1
Zrób sobie trochę odpoczynku. Zadzwoń do pracy i powiedz, iż jesteś chora. Spędź tyle dni w łóżku, ile to jest tylko możliwe. W czasie snu i odpoczynku pozwalasz swojemu naturalnemu systemowi odpornościowemu na podjęcie walki z wirusami, które zaatakowały twój organizm.
krok 2
Pij wiele płynów. Unikaj spożywania napojów alkoholowych. Alkohol może hamować umiejętność organizmu do walki z chorobą. Pij wiele wody i soków bogatych w witaminy i składniki odżywcze.
krok 3
Twój doktor przepisze ci odpowiednie tabletki, które powinny być przyjęte w określonym czasie. Nawet jeżeli symptomy choroby miną, musisz przestrzegać czasu przyjmowania i postępować wg zaleceń lekarza. Pamiętaj, iż antybiotyki nie są lekarstwem na grypę.
krok 4
Zgłoś się do lekarza tak szybko, jak tj. tylko możliwe. Poproś o receptę na leki, takie jak na przykład Amantadyna czy Rimantadyna. Leki te zostały zatwierdzone do leczenia niektórych rodzajów grypy. Możesz przyjmować również leki, które mają na celu ochronę organizmu przed ewentualnym zarażeniem wirusami wywołującymi grypę.
krok 5
Jedz zupy z kurczaka. To stary, lecz efektywny sposób na dreszcze i grypę. Zupa z kurczaka albo rosół zmniejszy nasz katar i złagodzi podrażnienie gardła.
krok 6
Użyj nawilżacza powietrza, by zmniejszyć katar i ucisk w klatce piersiowej. Ciepłe i wilgotne powietrze w twojej sypialni, sprawi, iż będziesz mógł łatwiej oddychać, złagodzi kaszel i świszczący oddech.
Wskazówki i ostrzeżenia
Najlepszym metodą, by uniknąć ryzyka zarażenia grypą, jest poddanie się szczepieniu.Dzieci i osoby w podeszłym wieku są szczególnie podatne na grypę.Ludzie, którzy cierpią na astmę, cukrzycę albo choroby serca muszą być znacznie bardziej ostrożni. Grypa może znacznie pogorszyć ich stan zdrowia.wybrane leki na grypę mogą powodować niepożądane konsekwencje uboczne, takie jak depresja, zaburzenia żołądkowe czy problemy ze snem. Są one jednak w miarę łagodne i szybko ustępują.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.