Leczenie Jak uchronić się przed grypą? Bezpieczny dom. przyczyny. Jak leczyć poprzez dobrych kilka.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak uchronić się przed grypą? Bezpieczny dom.?

Definicja z ang. How to protect yourself from the flu? Safe house., z niem. Wie Sie sich vor der Grippe zu schützen? Sicheres Haus..

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK UCHRONIĆ SIĘ PRZED GRYPĄ? BEZPIECZNY DOM.: W związku z trwającym w najlepsze sezonem grypowym, który jeszcze potrwa poprzez dobrych kilka miesięcy należy odpowiednio o siebie zadbać, by nie doszło do zarażenia i infekcji. Jeżeli tylko pojawią się objawy takie jak gorączka, kaszel, katar czy ból zatok zacznij działać. Zabezpiecz także swój dom, by nie stał się siedzibą zarazków. Oto dziesięć kroków jak tego dokonać.
krok 1


mop

Mop. Utrzymuj go w czystości. To jest bardzo istotne. W mopie gromadzi się sporo zarazków, dlatego tak istotne jest, by myć go po każdym zastosowaniu. Jeżeli tego nie zrobisz, w czasie mycia podłóg rozprowadzisz zarazki po całym domu. Regularnie wymieniaj końcówki myjące. Nie używaj tych samych poprzez długi czas. Po każdym zastosowaniu wypłucz mop w bardzo gorącej wodzie. Dobrze jeżeli będziesz używać innego mopa w domu a innego w piwnicy czy kotłowni.
krok 2
Łazienka. Postaw w niej chusteczki i wywieś dodatkowe ręczniki. Na czas choroby najlepiej będzie jeżeli kichająca osoba będzie wycierała ręce w ręczniki papierowe, a ręcznik kąpielowy będzie odseparowany od innych ręczników.
krok 3
Środki czystości. W nich również własną siedzibę mogą mieć różne zarazki. Wiem, iż trzeba być ekologicznym, a najlepiej wyraża się to przez używanie wytwórów, które są wielokrotnego użytku. Jednak to w nich gromadzi się najwięcej zarazków. Uważam więc, iż w okresie grypowym można lekko odstąpić od tej reguły. Wymień więc gąbki do mycia naczyń, wypierz ściereczki do kurzu. Utrzymuj także dom w czystości. Często sprzątaj kuchnię i łazienkę. Odkurzaj i zmywaj podłogi.
krok 4


gąbki do naczyń

Gąbki do mycia naczyń. To w nich gromadzi się mnóstwo zarazków. w czasie mycia naczyń osadzają się na nich zarazki nie tylko przeniesione tam poprzez nas w momencie jedzenia, lecz także poprzez ich dotykanie czy przebywanie w jednym pomieszczeniu ze zwierzętami. Gąbki wszystkie te zarazki zbierają. Należy je więc zawsze przepłukać w gorącej wodzie po każdym myciu naczyń. Wymieniaj także gąbki co kilka tygodni, w szczególności jeżeli używasz ich regularnie. jeżeli żal Ci wyrzucać gąbek ponieważ uważasz to za marnotrawstwo włóż ja na dwie minuty do mikrofalówki. Najnowsze badania pokazują, iż mikrofalówka może zabić nie wszystkie zarazki. Zanim jednak włożysz gąbkę do mikrofalówki, upewnij się, iż jest mokra i nie zawiera jakichkolwiek metalowych przedmiotów.
krok 5


miedziany zlew

Miedź. jeżeli jesteś przed remontem zdecyduj się tu i ówdzie na przedmioty wykonane z miedzi, brązu albo mosiądzu. Nie tylko są one w modzie, lecz również są one naturalnymi niszczycielami bakterii. Miedziany zlew, miska czy uchwyty do szafek spełnią własną rolę.
krok 6


klawiatura

Biurko. Wyczyść biurko. Znajduje się na nim naprawdę mnóstwo bakterii. Często czyść klawiaturę, monitor, komputer, blat i ścieraj kurz z dokumentów i wszystkich innych rzeczy, które trzymasz na biurku.
krok 7
Telefon i pilot do telewizora. Podobnie jak z klawiatura komputerową – pomiędzy guziczkami gromadzi się nieprzyzwoicie spora liczba bakterii. Należy więc często czyścić te urządzenia, jako, iż mamy z nimi każdego dnia kontakt. Dotykamy ich, a później np. coś jemy – albo robimy obie te rzeczy naraz.
krok 8
Pranie. Ubrania osób zdrowych i tych, które już gdzieś tam się zaraziły nie powinny być prane i suszone razem. W ten sposób bakterie mogą przeniknąć na inne ubrania, a wysoka temperatura prania w ogóle nie zniszczy bakterii, a może zniszczyć ubrania.
krok 9
Wilgotność w domu. Używaj nawilżacza powietrza. Kiedy zwiększymy poziom wilgotności powietrza w domu wirusom i bakteriom będzie się trudniej rozprzestrzeniać. Należy jednak pamiętać, by często czyścić nawilżacz.
krok 10
Mycie rąk. To podstawa jeżeli chodzi o zachowanie higieny. Myj dłonie często. Sposób stary i prosty, lecz sprawdzony. Na dłoniach znajduje się mnóstwo bakterii, jako, iż to nimi wykonujemy znaczną pracę w ciągu dnia. To nimi witamy się z kimś, przytrzymujemy rurki w autobusie, chwytamy za klamki, przyciskamy przycisk windy – potem tymi samymi dłońmi jemy i myjemy się. Pamiętajmy więc, iż od ich czystości zależy naprawdę sporo.

Lekarz Internista: JAK UCHRONIĆ SIĘ PRZED GRYPĄ? BEZPIECZNY DOM.; WIE SIE SICH VOR DER GRIPPE ZU SCHÜTZEN? SICHERES HAUS.; HOW TO PROTECT YOURSELF FROM THE FLU? SAFE HOUSE.;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.