Leczenie Jak uchronić się przed zawałem przyczyny. Jak leczyć roku życia. Częściej spotykany jest.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak uchronić się przed zawałem?

Definicja z ang. How to protect against heart attack, z niem. Wie vor Herzinfarkt schützen.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK UCHRONIĆ SIĘ PRZED ZAWAŁEM: Zawał mięśnia sercowego to regularnie spotykany incydent pośród pacjentów po 40 roku życia. Częściej spotykany jest pośród mężczyzn, niż kobiet. Jak dochodzi do zawału serca? Jest on skutkiem choroby niedokrwiennej serca. Jest on wywołany dostarczaniem niewystarczającej ilości tlenu i substancji odżywczych do serca. Taki stan doprowadza do martwicy mięśnia sercowego. W ten sposób dochodzi do zawału. Zawał mięśnia sercowego może wiązać się z licznymi chorobami. Jednakże może być także rezultatem niezdrowego trybu życia. Nie ulega wątpliwości, iż to od nas zależy stan naszego zdrowia. Jeżeli nie będziemy go szanować, to musimy zdawać sobie sprawę z możliwych konsekwencji. W poniższym artykule znajdziesz wiadomości dotyczące zawału serca i jak mu przeciwdziałać.
krok 1
Po pierwsze, trzeba zdawać sobie sprawę z czynników ryzyka. Nie ulega wątpliwości, iż w każdym wieku powinniśmy dbać o stan naszego serca, jednakże szczególną uwagę należy mu poświęcić już po 32 roku życia w razie mężczyzn (po 45 roku życia w razie kobiet). Ten wiek jest określany jako krytyczny. Jeżeli cierpisz na nadciśnienie tętnicze, masz wysoki poziom cholesterolu, cierpisz na otyłość, czy cukrzycę i prowadzisz siedzący tryb życia, to ryzyko zawału staje się większe.
krok 2
Jakie są symptomy zawału? Może to być bardzo mocny ból w klatce piersiowej, duszność, spadek ciśnienia tętniczego i pobudzenie ruchowe. Czasami może to być bladość i lepki pot. Jeżeli widzimy osobę z tego typu symptomami należy jak najszybciej wezwać pogotowie ratunkowe. Czas odgrywa tutaj bardzo istotną rolę. Osobę można posadzić w pozycji półsiedzącej, bądź jeżeli jest nieprzytomna to układamy w pozycji bocznej ustalonej.
krok 3
Jak przeciwdziałać tego typu sytuacjom? Po pierwsze należy zadbać o zmianę trybu życia. Najważniejszą rolę odgrywa dobrze dobrana dieta. Należy wykluczyć tłuszcze zwierzęce a w ich miejsce wprowadzić kwasy omega-6 (pochodzą one z ryb morskich i oliwy). Trzeba także zwiększyć spożycie warzyw i owoców. Dobrze jest także ograniczyć spożywanie soli kuchennej do 8g na dobę.
krok 4
Rzuć palenie. Nikotyna powiększa ryzyko zawału serca. Skutkuje ona zwężenie się tętnic, a również przyspiesza pracę serca. Sprzyja to powstawaniu blaszek miażdżycowych. Palenie skutkuje również to, iż do serca jest dostarczana mniejsza liczba tlenu. Jest on wypierany poprzez tlenek węgla.
krok 5
Zadbaj o poprawne ciśnienie krwi. jeżeli cierpisz na nadciśnienie, to ryzyko zawału powiększa się. Często mierz ciśnienie krwi. jeżeli utrzymuje się ono na wysokim poziomie, to skontaktuj się z lekarzem. W tym wypadku również niezbędna będzie zmiana diety i ograniczenie soli.
krok 6
Zadbaj o kondycję fizyczną. Ćwicz często. Siedzący tryb życia niszczy twoje serce. W związku z tym dobrze jest zapisać się na siłownię, czy także zacząć biegać. Naprawdę mało trzeba, tak aby uratować twoje serce.

Lekarz Internista: JAK UCHRONIĆ SIĘ PRZED ZAWAŁEM; WIE VOR HERZINFARKT SCHÜTZEN; HOW TO PROTECT AGAINST HEART ATTACK;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.