Leczenie Jak uniknąć ataku dusznicy przyczyny. Jak leczyć Za jego występowanie może być.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak uniknąć ataku dusznicy?

Definicja z ang. How to avoid the attack of angina, z niem. Wie der Anfall von Angina zu vermeiden.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK UNIKNĄĆ ATAKU DUSZNICY: Ból, który odczuwasz w klatce piersiowej nie musi być atakiem serca, ani zgagą. Za jego występowanie może być odpowiedzialna choroba zwana dusznicą bolesną. Powstaje ona w efekcie zwężenia naczyń wieńcowych, a ból, który jej towarzyszy, jest znakiem tego, iż do serca nie dostaje się wystarczająca liczba krwi, a co za tym idzie tlenu. Możesz dostać ataku dusznicy nawet wówczas, gdy odpoczywasz. Pamiętaj jednak, iż zbyt spory stres, nadmierna liczba zjedzonego pożywienia i zbytnie nadwyrężenie organizmu zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia ataku. Twoje serce powinno być w stanie sprostać nadmiernemu wysiłkowi organizmu, jednak nie może tego dokonać, gdy tętnice są zwężone. Przepływ krwi do serca może być wystarczający dla normalnych potrzeb, lecz zbyt mały gdy obciążenie organizmu wzrośnie. Jeżeli jednak dojdzie do ataku, należy wiedzieć jak się zachować. Poniżej znajdziesz wskazówki mówiące co zrobić w razie ataku dusznicy.
krok 1
Jeżeli coś wywołuje ból, nie rób tego. To stara, dobra porada i do tego efektywna. Jeżeli wiesz, co wywołuje u ciebie ból, staraj się tego unikać. Nie biegnij za autobusem, poczekaj na kolejny. Najadłeś się obiadem, deser zostaw na później. Jeżeli jakieś słowa spowodowały w tobie gniew, policz do 10 i uspokój się.
krok 2
Nie pij więcej, niż jeden kieliszek wina. Jeżeli zaproponują ci następny, odmów. Spożywanie dużej ilości alkoholu podnosi tętno, a to może spowodować atak.
krok 3
Wstań z fotela, to na pewno nie pomoże ci w walce z dusznicą. Regularne ćwiczenia pomogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia ataku dławicy wywołanego nadmiernym wysiłkiem. Dlatego do twojego serca będzie napływać większa liczba krwi. Pamiętaj jednak, aby nie przeciążać organizmu. Nadmierny wysiłek fizyczny sprawi, iż serce nie będzie w stanie sprostać zadaniu i wywoła atak. Zanim przystąpisz do wykonywania ćwiczeń, nie zapomnij o rozgrzewce.
krok 4
Rzuć palenie. Palenie tytoniu może spowodować dusznicę z wielu powodów – nikotyna podnosi ciśnienie tętnicze krwi, a dostający się do krwi tlenek węgla minimalizuje liczba znajdującego się w niej tlenu. Palenie papierosów sprawia, iż twoja krew staje się bardziej lepka i skłonna do tworzenia skrzepów.
krok 5
Dąż do osiągnięcia wewnętrznego spokoju. Stres może natychmiast spowodować atak dusznicy, a długookresowe jego działanie przyczyni się do powiększenia ryzyka wystąpienia chorób serca. Zwykle bierzemy większość naszych codziennych stresów na siebie. Ludzie, którzy mają w swojej rodzinie osoby chore, przechodzą poprzez kryzys małżeński albo kładą spory nacisk na karierę, muszą nauczyć się radzić sobie ze stresem i w przypadku potrzeby uzyskać pomoc z zewnątrz. Modlitwa, spacery, rozmowa z przyjacielem i słuchanie muzyki relaksacyjnej pomoże ci uwolnić się od codziennego stresu.
krok 6
Obniż wysokie ciśnienie krwi. Im mniejsze ciśnienie krwi, tym mniejsze obciążenie dla twojego serca i tym mniej tlenu ono potrzebuje. Jedz żywność bogatą w błonnik, o niskiej zawartości tłuszczu i soli. Przyjmuj tylko te leki, które przepisał ci doktor. Unikaj przyjmowania leków dostępnych bez recepty (na przykład leki obkurczające naczynia krwionośne), które zwiększają ciśnienie krwi.
krok 7
Zważ się. U wielu osób, które miały nadwagę, ataki dusznicy zniknęły, gdy tylko zrzuciły zbędne kilogramy.
krok 8
Kiedy poczujesz ból w klatce piersiowej, natychmiast udaj się do lekarza albo wezwij służby ratownicze. Jeżeli zdiagnozowano u ciebie dusznicę, zgłoś się ponownie do lekarza, gdy:
Poczujesz inny, niż zazwyczaj albo mocny ból
Ból trwa dłużej, niż zwykle albo wykorzystanie nitrogliceryny nie przynosi ulgi.
Ból pojawił się przy niższym poziomie aktywności, niż zwykle (((na przykład gdy w czasie spaceru masz taki sam atak jak wcześniej w czasie joggingu).
Ból budzi cię w środku nocy.
krok 9
Przygotuj dokładny plan postępowania w razie ataku dusznicy. Dusznica jest rezultatem zatkania tętnic i niewątpliwie sygnalizuje nam o chorobie serca. Atak dusznicy może spowodować nierówne bicie serca, które czasami może być śmiertelne. Podejmij więc wszelakie działania, które pomogą ci zmniejszyć ryzyko wystąpienia ataku.
krok 10
Złagodź ból dzięki nitrogliceryny. Nitrogliceryna rozszerza naczynia krwionośne i może złagodzić ból już w ciągu kilkudziesięciu sekund.. Upewnij się, iż zawsze masz przy sobie nitroglicerynę w formie maści stosowanej na klatkę piersiową albo tabletek, które należy rozpuścić pod językiem. Jeżeli wiesz, iż atak dusznicy może wkrótce nastąpić (((((na przykład przed seksem), możesz śmiało wcześniej wziąć tabletkę. Zapytaj lekarza o szczegóły, dowiesz się wszystkiego na temat tego, kiedy i w jakiej dawce przyjąć lek.
krok 11
Wszystkie symptomy dusznicy należy traktować bardzo poważnie, bo mogą one prowadzić do zawału serca. Pojawiający się ból to ostrzeżenie mówiące, iż nadużycie czegoś, co wywołuje atak może być groźne dla twojego zdrowia. Dlatego systemowi wczesnego ostrzegania, u osób cierpiących na dusznicę rzadko zdarza się zawał serca, mimo że jego ryzyko jest wysokie.
krok 12
Potraktuj ból jako plus. Twoje serce daje ci ostrzeżenia, a teraz ty musisz dokonać wyboru. Możesz kontynuować swój styl życia – niezdrowa dieta, palenie i stres, albo zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia i zrobić coś dla serca.

Lekarz Internista: JAK UNIKNĄĆ ATAKU DUSZNICY; WIE DER ANFALL VON ANGINA ZU VERMEIDEN; HOW TO AVOID THE ATTACK OF ANGINA;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.