Leczenie Jak uniknąć osteoporozy przyczyny. Jak leczyć stylem życia. W czasie, kiedy genetykę nie.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak uniknąć osteoporozy?

Definicja z ang. How to avoid osteoporosis, z niem. Wie kann man vermeiden Osteoporose.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK UNIKNĄĆ OSTEOPOROZY: Osteoporoza, a więc słabość i łamliwość kości, jest związana z genetyką i stylem życia. W czasie, kiedy genetykę nie zawsze można zmienić, do walki z osteoporozą najlepszym rozwiązaniem jest zmiana stylu życia. Poniżej znajduje się 7 wskazówek, które pomogą Ci zmniejszyć ryzyko wystąpienia osteoporozy.
krok 1
Ogranicz liczba spożywanego białka.
Im więcej białka spożywasz, tym szybciej pozbywasz się wapnia, gdyż niezużyte proteiny są wydalane i zabierają ze sobą inne witaminy. Białko, które odbiera organizmowi wapń to przede wszystkim to, pochodzące od zwierząt. Dlatego staraj się spożywać białko zawarte w fasoli, ziaren i innych nie zwierzęcych źródeł.
krok 2
Spożywaj cebulę.
Do chwili obecnej skuteczność zapobiegania osteoporozie dzięki cebulom nie została udowodniona, jednak dzięki niej kości nie ulegają rozbiciu, a gdyż osteoporoza rozpoczyna rozwijać się kiedy kości stają się cieńsze, cebula może faktycznie pomóc. Spośród wszystkich dostępnych rodzajów, najlepsze są te o intensywnym smaku.
krok 3
Zredukuj spożywanie kofeiny.
Trzy filiżanki kawy to max. spożycie. Każda następna liczba przyczyni się do wypłukiwania wapnia i powiększenia ryzyka wystąpienia osteoporozy. Jeżeli lubisz ciepły poranny napój, staraj się zmniejszyć liczba kawy, albo zamień ją na herbatę.
krok 4
Włącz rybę do swojej diety.
Dla powiększenia ilości wapnia w organizmie, od czasu do czasu zjedz rybę. Te puszkowane, jak łosoś albo sardynki, przyrządzane są z ośćmi. Dodając do tego zielone warzywa, np. brokuły, kapustę, czy rzepę, utrzymasz doskonałą dawkę tej witaminy.
krok 5
Częsta aktywność.
Ćwiczenia z użyciem ciężarków pomagają zmniejszyć utratę tkanki kostnej. Wspaniałą sposobem na poprawę postawy i równowagi jest joga, która minimalizuje szanse na łamliwość kości. Postaraj się ćwiczyć 3 razy w tygodniu po 30 min..
krok 6
Bierz suplementy wapnia.
Jeżeli nie odżywiasz się zdrowo, w dodatku unikasz spożywania suplementów wapnia, wiedz, iż może się to skończyć dla Ciebie osteoporozą. Same uzupełnienia również nie wystarczą,
jeżeli Twój organizm nadal będzie jakimś metodą wydalał wapń. Suplementy powinny zawierać około 1000mg wapnia i witaminę D. Pamiętaj, by zażywać rekomendowaną dawkę. Wszelka nadwyżka zostanie wydalona z organizmu.
krok 7
Pij mleko i spożywaj nabiał.
Produkty mleczne i soja to naturalny sposób na uzyskanie i utrzymanie wapnia i witaminy D w organizmie. Dzięki nim Twoje kości staną się grubsze i bardziej wytrzymałe.
Wskazówki i ostrzeżenia
Kobiety są bardziej narażone na osteoporozę niż mężczyźni. Wynika to z tego, iż dłużej żyją, mają mniej tkanki kostnej i po menopauzie minimalizuje się liczba estrogenów.

Lekarz Internista: JAK UNIKNĄĆ OSTEOPOROZY; WIE KANN MAN VERMEIDEN OSTEOPOROSE; HOW TO AVOID OSTEOPOROSIS;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.