Leczenie Jak uśmierzyć ból głowy przyczyny. Co znaczy regularnie napawa lękiem i każdy stara się go.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak uśmierzyć ból głowy?

Definicja z ang. How to relieve headache, z niem. Wie zu lindern Kopfschmerzen.

Co to znaczy: Nikt nie lubi skarżyć się na ból głowy a nawet o nim myśleć. To uczucie regularnie napawa lękiem i każdy stara się go unikać. Kiedy już dopadnie cię ból głowy, wypróbuj jeden z ośmiu sposobów podanych poniżej. Jeżeli już znasz kilka z tych porad, śmiało podziel się nimi z przyjaciółmi, by także mogli z nich skorzystać. Wybrane z nich to zwyczajnie tak zwany zdrowy rozsądek i być może nawet korzystasz z nich bez zastanowienia.
krok 1
Napij się wody
Bóle głowy regularnie wywołane są odwodnieniem. Zdarzają się wtedy, kiedy twojemu organizmowi czegoś brakuje. Nie to jest raczej ibuprofen czy aspiryna, lecz właśnie odrobina wody – by z twoich komórek zostały wypłukane toksyny. Warstwa toksyn skutkuje, iż czujesz się ospała i nie do końca trzeźwa. Kilka szklanek wody nie przepędzi od razu twojej migreny, lecz może być dobrym początkiem poskramiania bólu.
krok 2
Rozciągnij mięśnie ramion i szyi
Niektóre migreny są skutkiem napięcia. Mięśnie szyi i ramion to te, które najczęściej napinają się pod wpływem stresujących sytuacji. skutkuje to zwykle łagodne, lecz również silne bóle głowy. Jako ćwiczenie, spróbuj odciągnąć głowę jak najdalej od ramienia, równocześnie wyciągając je w dół. Musisz czuć, jak dolne mięśnie szyi również się rozciągają. Powtórz ćwiczenie po obu stronach, rozciągając się powoli, by nie naciągnąć mięśni.
krok 3
Odpręż się
Ćwiczenia oddechowe pozwalają twojemu ciału pozbyć się obciążającego napięcia. Zamknij oczy i weź kilka głębokich oddechów. Wdychaj i wydychaj powietrze bardzo powoli. Medytacja dobrze działa na wielu ludzi. Jeżeli jednak rozprasza cię sporo rzeczy wokół, może to być trudna sposób. Wtedy wystarczy tylko zamknąć oczy i głęboko oddychać.
krok 4
Zimny okład
Zimny okład, nieważne czy to jest paczka kostek lodu, mrożonych warzyw czy skarpetka wypełniona zmrożonym ryżem, zawsze przynosi pożądane efekty. Aczkolwiek wielu ludzi zamiast niego preferuje ciepły okład, regularnie pogarsza on ból głowy. Najlepiej zacząć od zimnego i dopiero wtedy zmienić na ciepły, jeżeli nie ma jakichkolwiek wyników albo jeżeli ból się pogarsza.
krok 5
Idź na spacer
Czasem wszystko, czego potrzebujesz, to zwyczajnie świeże powietrze. jeżeli tuż po wyjściu z domu twój ból zacznie ustępować, mógł on być wywołany otoczeniem. Spacer to również dobry sposób na relaks i uwolnienie nagromadzonego stresu. Możesz zabrać ze sobą psa. Czasem spacer i odrobina śmiechu to najlepszym sposób na pozbycie się migreny.
krok 6
Maruna
Ta roślina zawiera malutkie kwiatki podobne do stokrotki, które mają właściwości uśmierzające ból głowy. Można ją kupić w zielarni albo w sklepie w formie herbaty, która dobrze smakuje z miodem. Nie zaleca się pić wiele herbaty z maruny, gdyż może ona powodować ból głowy jeżeli nagle przestaniesz ją pić. Odbywa się tak tylko wtedy, kiedy ktoś pije wiele filiżanek herbaty z maruny po kilka dni z rzędu.
krok 7
Zażyj tabletkę przeciwbólową
Czasem migrena jest tak silna, iż jedyne co możesz zrobić to połknąć tabletkę, popić sporą ilością wody i uciąć sobie drzemkę. Środki przeciwbólowe zostały stworzone nie bez powodu i w obliczu dotkliwego bólu głowy najczęściej są skuteczne. Jednak zażywanie dużej ilości tabletek poprzez dłuższy czas szkodzi nerkom i wątrobie, staraj się więc brać je tylko wtedy, kiedy to naprawdę niezbędne.
krok 8
Poproś kogoś, by wymasował ci skronie
Są takie bóle głowy, kiedy wszystko czego ci trzeba to delikatny dotyk. To nie to samo co wtedy, gdy sama pocierasz własne skronie by pozbyć się migreny. Nie jesteś w stanie zrelaksować się tak jak wtedy, gdy ktoś robi to za ciebie. Krążenie opuszkami palców w okolicach skroni potrafi przegonić lekki ból głowy w szybkim tempie. jeżeli migrena jest wywołana napięciem, możesz także poprosić kogoś, by wymasował ci ramiona i/ albo szyję.
Wskazówki i ostrzeżenia
Bóle głowy to żadna przyjemność, dlatego staraj się im zapobiegać. jeżeli już przydarzy ci się migrena, jeden z ośmiu wymienionych wyżej sposobów powinien przynieść ci ulgę. Wybrane migreny są wywołane pogodą. Zbyt spora wilgoć regularnie skutkuje ból głowy, dlatego unikaj wychodzenia z domu w parne dni, jeżeli twój organizm źle na nie reaguje.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.