Leczenie Jak usunąć blizny po trądziku przyczyny. Jak leczyć nie wyciskać krostek i zaskórników.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak usunąć blizny po trądziku?

Definicja z ang. How to remove acne scars, z niem. Wie Akne-Narben zu entfernen.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK USUNĄĆ BLIZNY PO TRĄDZIKU: Gdy na twarzy, szyi, czy karku pojawią się trądzik, bardzo istotne jest, aby nie wyciskać krostek i zaskórników, lecz zamiast tego podjąć właściwe działania. Jest całe mnóstwo prostych i skutecznych sposobów na blizny potrądzikowe. Poniżej przedstawię jak się ich pozbyć naturalnymi sposobami:
krok 1
Najlepszym napojem, który zwalczy blizny po trądziku jest szklanka wody zmieszanej z sokiem z jednej cytryny, którą należy wypić natychmiast po przebudzeniu. Cytryna idealnie pomaga skórze pozbyć się martwych komórek. Natomiast picie co najmniej 8 szklanek wody na dzień nawodni skórę sprawiając, iż blizny będą mniej widoczne. Dobrze nawilżona skóra szybciej się odnawia, co zapewnia nam zdrowszy, młodszy wygląd.
krok 2
Naturalnym specyfikiem na blizny potrądzikowe jest aloes. Posadź go wo domu i zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba, wyciskaj żel z jego liści wprost na blizny. Stosowany każdego dnia pomoże oczyścić twoją cerę.
krok 3
Naturalnie usunąć blizny pomaga także wit. A, której źródłem są chociażby świeże pomidory. Posiekaj świeżego pomidora i utrzyj na papkę, następnie załóż na zmieniony region twarzy i pozostaw do wyschnięcia. Na końcu zmyj wszystko zimną wodą. Innym metodą jest wykorzystanie soku ze świeżych pomidorów, który należy nakładać na blizny co najmniej dwa razy na dzień, pozostawić do wyschnięcia, a następnie zmyć zimną woda.
krok 4
Maseczka na twarz z płatków owsianych, soku cytrynowego i jogurtu naturalnego jest szybkim metodą gojenia blizn potrądzikowych. Należy nakładać ją na zmieniony region twarzy każdego dnia i pozostawiać poprzez 5-10 min.. Maseczka z miodu jest następnym doskonałym metodą na wygojenie blizn każdego pochodzenia.
krok 5
Niezależnie od tego, jaki naturalny sposób leczenia blizn wybierzesz, zawsze możesz przyspieszyć mechanizm gojenia przez wykorzystywanie zdrowej diety. Spożywaj duże ilości świeżych owoców i warzyw, pełne ziarna, fasolę i owoce morza zawierające kwasy tłuszczowe omega-3.

Lekarz Internista: JAK USUNĄĆ BLIZNY PO TRĄDZIKU; WIE AKNE-NARBEN ZU ENTFERNEN; HOW TO REMOVE ACNE SCARS;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.