Leczenie Jak walczyć z łuszczycą przyczyny. Co znaczy plamek. Są one zwykle pokryte suchymi, lekko.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak walczyć z łuszczycą?

Definicja z ang. How to fight psoriasis, z niem. Wie zur Bekämpfung von Psoriasis.

Co to znaczy: Łuszczyca to choroba skóry, która charakteryzuje się powstawaniem czerwonych plamek. Są one zwykle pokryte suchymi, lekko połyskującymi łuskami. To jest choroba, która występuje w miarę regularnie. Szczególnie problem z nią mają osoby w średnim wieku, czy także nastolatki. Choroba ta jest bardzo uciążliwa, gdyż widoczne zmiany skórne wpływają negatywnie na samopoczucie chorego. Wpływa to również na kontakty międzyludzkie. Osoba chora może unikać przebywania pośród obcych ludzi, bo to jest powiązane ze wstydem, skrępowaniem. Całe szczęście skóra ma umiejętność do regeneracji i automatycznie pozbywa się zmian na skórze. Jeśli chodzi o powody tej choroby, to nie są one znane. Czasami to jest powiązane ze stresem, czasami z inną chorobą. W poniższym artykule znajdziesz wskazówki odnośnie łagodzenia symptomów łuszczycy.
krok 1
Jeżeli zauważyliśmy zmiany skórne, które mogą być łuszczycą, to należy zgłosić się do dermatologa. Na pewno postawi on dokładną diagnozę. Doktor może przypisać pacjentowi maść kortykosteroidową, bądź leki doustne. Czasami stosuje się terapię PUVA, która jest fotochemioterapią. Jednak jeżeli zmiany skórne nie są poważne, można wypróbować alternatywne metody leczenia. Poniżej znajdziesz kilka takich metod.
krok 2
Po pierwsze, w leczeniu łuszczycy może nam pomóc ziołolecznictwo. Zaleca się smarowanie zmian skórnych specjalnym olejkiem zrobionym z lawendy i oliwy z oliwek. Zmiany można smarować kilka razy na dzień. Prócz tego warto wspomagać się nalewką z łopianu, sarsaparyli i lepczycy. Proporcja ziół: 1:1:1. Muszą być one wymieszane w równych częściach. Należy ją pić 3 razy na dzień po jednej łyżeczce. Prócz tego, jeżeli wyżej podane sposoby nie przynoszą zadowalających rezultatów można spróbować metod z medycyny chińskiej. Jest ona dość efektywna w walce z wieloma chorobami.
krok 3
Następną sposobem, która może pomóc pokonać łuszczycę, jest hydroterapia. Należy stosować ciepłe okłady na miejsca łuszczące się. Można je stosować kilka razy na dzień po kilka min. na każdy okład. Ciekawostką jest także to, iż klimat może mieć wpływ na przebieg łuszczycy. Stwierdzono, iż przebywanie nad Morzem Martwym (szczególnie Izrael) przyczynia się do złagodzenia symptomów łuszczycy. Równie skuteczne są kąpiele w tamtejszej wodzie. Z tego rejonu sprowadza się mieszankę soli i dziegciu, która wspomaga walkę z łuszczycą.
krok 4
Prócz tego warto zastosować odpowiednią dietę. Jak wiadomo - jesteśmy tym, co jemy. Niewłaściwa dieta może tylko zaszkodzić. Właściwa dieta może wspomagać regenerację organizmu, a tym samym łagodzić symptomy łuszczycy. Na pewno należy wyeliminować pokarmy, po których zauważa się powiększenie wykwitów na skórze. Równie dobrze działa wit. D.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.