Leczenie Jak walczyć z otyłością brzuszną przyczyny. Jak leczyć dla zdrowia. Podnosi ona.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak walczyć z otyłością brzuszną?

Definicja z ang. How to fight obesity, z niem. Wie zur Bekämpfung von Fettleibigkeit.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK WALCZYĆ Z OTYŁOŚCIĄ BRZUSZNĄ: Otyłość brzuszna, która w znacznym stopniu odbiega od normy jest niebezpieczna dla zdrowia. Podnosi ona indywidualne ryzyko wystąpienia schorzeń, które mogą doprowadzić do śmierci. Poprawną wagę każdego człowieka możemy określić dzięki indeksu masy ciała (BMI). Na podstawie wagi i wzrostu możemy stwierdzić czy dana osoba należy do otyłych. Tłuszcz występujący w jamie brzusznej jest bardzo groźny, umiejscowiony jest on gdyż w głębi naszego ciała i otacza wszystkie wewnętrzne narządy.
krok 1
Aktywność fizyczna.
Najlepszym metodą na pomniejszenie brzucha są ćwiczenia. Zaleca się regularne wykonywanie umiarkowanie trudnych ćwiczeń poprzez 30–60 min. na dzień. W zwalczaniu tkanki tłuszczowej z brzucha pomocny będzie również trening siłowy z ciężarkami. Instruktorzy fitness pomogą ci znaleźć efektywny sposób na zrzucenie kilku kilogramów. Przeprowadzono również badania, w których udowodniono, iż pasy wibracyjne w połączeniu z regularną aktywnością fizyczną mogą pomóc zrzucić nawet 5 % wagi w ciągu roku.
krok 2
Zielona herbata.
Na pewno każdy z was słyszał, iż dieta i ćwiczenia fizyczne pomagają schudnąć, lecz czy słyszeliście coś na temat herbaty i ćwiczeń? Badania wykazały, iż antyoksydanty zawarte w zielonej herbacie w połączeniu z ćwiczeniami pomagają w pozbyciu się zbędnych kilogramów z okolic brzucha. Udowodniono gdyż, iż utrata masy ciała u osób stosujących ćwiczenia i herbatę była znacznie większa niż w razie osób stosujących tylko regularne ćwiczenia. Wyniki jasno pokazują, iż spożywanie herbaty zawierającej znaczne ilości antyoksydantów wspomaga utratę masy ciała w czasie wykonywania ćwiczeń.
krok 3
Dieta.
Zdrowa dieta jest kluczem do utraty masy ciała. Niezdrowe nawyki żywieniowe jak nic innego przyczyniają się do odkładania tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Ogranicz spożywanie żywności zawierającej znaczne ilości nasyconych kwasów tłuszczowych i jedz więcej warzyw, ryb, drobiu i niskotłuszczowych wytwórów mlecznych. Do gotowania zamiast masła i margaryny stosuj umiarkowane ilości oliwy albo oleju rzepakowego. Zanim zdecydujesz się na spożycie jakiegoś produktu, uważnie przeczytaj etykietę i zwróć uwagę na jego kaloryczność, zawartość tłuszczu i cukru. Ogranicz spożycie węglowodanów prostych, zawartych w białym pieczywie i makaronach. Owoce i warzywa zawierają cukry złożone, które sprawiają, iż dłużej czujesz się syty i mają przy tym mniej kalorii. Musisz również zmniejszyć liczba przyswajanego jednokrotnie jedzenia, jedz mniej lecz częściej.
krok 4
Leki.
Osoby, które dłuższy czas walczą z otyłością, która jest u nich powodem problemów zdrowotnych, mogą sięgnąć po specjalne leki. Wykazano, iż niektóre leki mogą być służące do zwalczania otyłości brzusznej. Pomagają one zmniejszyć liczba tkanki tłuszczowej otaczającej najważniejsze organy, takie jak wątroba czy trzustka. Skonsultuj się w tej sprawie z lekarzem.
krok 5
Interwencja medyczna.
U osób, które próbowały, lecz nie umieją zrzucić zbędnych kilogramów, pomóc może tylko zabieg chirurgiczny. Operacja pomniejszenia żołądka to anatomiczna zmiana układu pokarmowego. Dlatego minimalizuje się liczba pożywienia, które dana osoba może przyjąć i strawić. Zabieg ten może być czasami jednak bardzo niebezpieczny. Zanim poddamy się tego typu operacji doktor chirurg musi dokładnie zbadać stan zdrowia twojego organizmu. Pamiętaj, iż takie rozwiązanie to ostateczność!

Lekarz Internista: JAK WALCZYĆ Z OTYŁOŚCIĄ BRZUSZNĄ; WIE ZUR BEKÄMPFUNG VON FETTLEIBIGKEIT; HOW TO FIGHT OBESITY;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.