Leczenie Jak wstać rano przyczyny. Jak leczyć do pracy, lecz są takie dni (a zimą jest ich wiele.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak wstać rano?

Definicja z ang. How to get up in the morning, z niem. Wie kommt man am Morgen.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK WSTAĆ RANO: Wczesne wstawanie nie raz dało nam w kość. Niby wiemy, iż musimy podnieść się do pracy, lecz są takie dni (a zimą jest ich wiele więcej), iż nie chce się całkowicie podnieść z łóżka. Jedyną motywacją jest wymóg pojawienia się na swoim stanowisku pracy o konkretnej godzinie. Nie rzadko zdarza się tak, iż wcześniej musimy jeszcze wyprawić dziecko do szkoły, któremu wstawanie rano także się pewnie nie uśmiecha. Czasami podniesienie się z łóżka o wczesnej porze to prawdziwe tortury. Dlatego także postanowiłam znaleźć kilka sposobów, jak sobie ułatwić tą czynność (tak, tak - ja także na początku nie wierzyłam, iż coś takiego jak bezproblemowe wczesne wstawanie nie istnieje). Poniżej postanowiłam napisać na ten temat kilka słów, mini porad. Oto one. Mam nadzieję, iż pomogą – co najmniej niektórym z Was.
krok 1
Po pierwsze musisz mieć dobry powód, tak aby wcześnie wstać.
Uświadom sobie dlaczego powinieneś podnieść się z łóżka o świcie. Pomyśl sobie jakie mogą być konsekwencje zaspania. Jedni wstają wcześniej gdyż chcą zrobić coś dla swojego ciała – poćwiczyć, inni gdyż chcą przygotować śniadanie swoim pociechom, spędzić z nimi rano czas, jeszcze inni lubią rano chwilę sobie pokontemplować, zatrzymać się chwilę, popatrzeć poprzez okno i zastanowić się nad czekającym ich dniem. Są także ludzie, którzy wstają rano tylko i wyłącznie dlatego, iż muszą iść do pracy czy szkoły. Nie istotne więc z jakiego powodu wstajesz, istotne tak aby taki powód mieć i być go świadomym.
krok 2
Zignoruj własną pierwszą myśl, zazwyczaj tą która nie zachęca Cię do wstawania.
Jeżeli taka myśl się pojawi – a w większości przypadków tak jest, porzuć ją i zacznij myśleć o czymś przyjemnym co Cię tego ranka albo dnia czeka. Pomyśl, iż właśnie dlatego warto wstać i nie marudzić. Obudziłeś się, masz szanse przeżyć następny piękny dzień, czy nie warto?
krok 3
Bądź produktywny rano.
Jak już wstaniesz zajmij się czymś – przygotowaniem śniadania, ćwiczeniem, idź pod prysznic, wyjdź do sklepu po świeże pieczywo, gazetę. Zaparz sobie własną ulubioną kawę. Kontempluj poranek, ciesz się nim. Niektórzy twierdzą, iż to najpiękniejsza pora dnia.
krok 4
Odpowiednio wcześnie kładź się spać.
Organizm potrzebuje snu.

Jeżeli wstajesz wcześnie, również odpowiednio wcześnie kładź się spać.


Jeżeli rano ciągle jesteś przemęczony, nic Ci się nie chce, nie masz energii w ciągu dnia to symbol, iż Twoje ciało próbuje Ci coś powiedzieć. A mianowicie to, iż nie dajesz mu odpowiedniego czasu na odpoczynek, a w szczególności na sen, który jest bardzo istotny dla naszego organizmu. To właśnie wtedy nasze ciało się regeneruje, odpowiednio odpoczywa i nabiera sił na nowe wyzwania. Mała liczba snu prowadzi do ogólnego zaburzenia w systemie odpornościowym, poprzez co jesteśmy bardziej podatni na różnego rodzaju infekcje, nie mamy żadnej energii i wciąż, bezwiednie zamykają nam się oczy.
krok 5
Nigdy więcej 'jeszcze pięć minutek'.
Myślę, iż każdemu z nas się to przytrafiło. lecz uważaj na takie myślenie. Tj. pułapka. To pięć min. przerodzi się w następne pięć min., które się przerodzi w następne pięć min., następne pięć, i następne pięć, i tak dalej Jakie jest tego sukces? Wstajemy za późno, biegamy w pośpiechu, na końcu okazuje się, iż o czymś istotnym zapomnieliśmy, denerwujemy się co ma wpływ na cały nasz dzień. Staraj się więc wstawać do trzech min. po obudzeniu.
krok 6
Wstawaj wcześnie w weekendy.
Możesz zapytać: 'Po co? Przecież to mój dzień wolny, należy mi się odespanie całego tygodnia! Wróćmy do punktu pierwszego: musisz mieć dobry powód, tak aby wstać rano. "Nie odnajduję żadnego dobrego powodu na wczesne wstawanie w sobotę, czy leniwą niedzielę". Niby masz rację, lecz... zawsze zostaje to " lecz". istotne jest, by nie zakłócać prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.



Jeżeli nasze ciało jest przyzwyczajone do wczesnego wstawania to i tak "samo" obudzi się wcześnie w sobotę. Tyle, iż my temu ciało pozwolimy poleżeć i pospać jeszcze poprzez ok. godzinę, czasami nawet dwie czy trzy. W rezultacie wydaje nam się, żeśmy się w ogóle nie wyspali. Nasze ciało wydaje się być jeszcze bardziej przemęczone, bolą nas kości, ziewamy, pieką nas oczy, nic nam się nie chce. Unikajmy tego.
krok 7
Słuchaj swojego ciała.
W sumie żadna ze mnie ekspertka od diet i zdrowia. Jednak wiem, jak istotne jest wsłuchiwanie się we swoje ciało, w jego potrzeby. To ono – Twoje ciało, daje Ci znać o tym, iż jesteś głodny, iż musisz iść za potrzebą fizjologiczną, tak samo Twoje ciało mówi Ci kiedy chce odpocząć.




Jeżeli jesteś zmęczony wykonanie pracy, która normalnie zajęłaby Ci godzinę potrwa dwa razy dłużej, a więc stracisz dwie godziny na zrobienie czegoś co możesz wykonać w godzinę. Lepiej położyć się spać, dać ciału odpocząć i wykonać daną pracę rano, gdy Twoja produktywność wynosi sto proc., niż męczyć się wieczorem, kiedy i tak robota nie da takich sukcesów jak oczekujesz, a ciało się przemęczy.
krok 8


Wyłączanie budzika rano

Nastaw sobie budzik, " lecz nie korzystaj z opcji "drzemka".
To jest związane z punktem piątym. Nie przedłużaj sobie "sztucznie" snu. Dlaczego sztucznie? Ponieważ i tak poprzez te pięć min. nie będziesz spał, tylko leżał i czekał na ponowne zadzwonienie budzika. Najlepiej postaw budzik w takim miejscu, żebyś musiał wstać z łóżka, tak aby go wyłączyć. To Cię zmobilizuje do wstania. Idealny budzik to taki, który będzie dzwonił, dopóki go ktoś nie wyłączy.

Lekarz Internista: JAK WSTAĆ RANO; WIE KOMMT MAN AM MORGEN; HOW TO GET UP IN THE MORNING;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.