Leczenie Jak wyleczyć jęczmień przyczyny. Co znaczy znajdującym się na brzegach powiek. Jęczmień.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak wyleczyć jęczmień?

Definicja z ang. How to cure barley, z niem. Wie Gerste zu heilen.

Co to znaczy: Jęczmień bądź hordeolum to choroba oczu, która objawia się grudkowatym ropniem znajdującym się na brzegach powiek. Jęczmień może regularnie występować zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Nie ma reguły co do występowania. Jedynie zauważono większą skłonność do jęczmieni u osób, które regularnie przebywają w otoczeniu drażniących środków chemicznych. Zalicza się do tego częste przebywanie w dymie papierosowym. Początkowo jęczmień pojawia się jako czerwona plamka ( regularnie jest ona swędząca). Po kilku dniach przeobraża się w niewielki obrzęk. Dolegliwość ta ( regularnie jest porównywalna do uczucia ciała obcego w oku. W momencie tej dolegliwości oko może być bardziej wrażliwe na światło. Co zrobić, tak aby wyleczyć jęczmień? W poniższym artykule znajdziesz kilka wskazówek.
krok 1
Po pierwsze warto zaznaczyć, iż jęczmień ( regularnie występuje u chorego kilka dni, a następnie ulega gojeniu się i powoli znika. Jednakże czasami ta dolegliwość jest bardzo uciążliwa dla nas i chcielibyśmy pozbyć się jej jak najszybciej. Wtedy dobrze jest zastosować się do kilku sprawdzonych metod. Dzięki nim obrzęk zniknie szybciej, a choroba będzie mniej uciążliwa. Należy zaznaczyć, iż w niektórych wypadkach obrzęk nie znika samoistnie i trzeba w takiej sytuacji udać się do lekarza- okulisty.
krok 2
W leczeniu tej choroby na pewno przyjdzie nam z pomocą ziołolecznictwo. Dobrze jest zaopatrzyć się w liść maliny. Zrób z niego wywar a następnie przemywaj delikatnie miejsce, gdzie występuje jęczmień. Pomocny może okazać się również wywar z ziela świetlika. Minimalizuje on ból i łagodzi stan zapalny. Zielarze zalecają także okłady z pietruszki, które należy stosować przy jęczmieniach zewnętrznych. Przyspieszają one gojenie. Jak zrobić tego typu okłady? Zalej garść świeżej natki pietruszki wrzącą wodą (szklanka wody wystarczy). Przykryj ją talerzykiem i zostaw na 10 min.. Następnie weź czysty gazik, namocz w naparze i połóż na zamkniętą powiekę. Uważaj, tak aby napar nie był zbyt gorący. Trzymaj okład poprzez 15 min.. Powtarzaj tą czynność każdego dnia.
krok 3
Dieta w leczeniu jęczmieni również jest bardzo istotna. Zaleca się spożywanie dużej ilości produktów bogatych w witaminę a i beta-karoten. To właśnie niedobór tych pierwiastków może przyczyniać się do powstawania jęczmieni. Jedz wiele jarzyn, pomarańczowych owoców i warzyw, również owoce cytrusowe. Wprowadź do diety szpinak, liście brokułu czy także jarmuż.
krok 4
Prócz tego można skorzystać z pomocy hydroterapii. Podobnie jak w razie kompresów z ziół, jej zadaniem jest przyspieszenie dojrzewania jęczmienia. Przygotuj ciepłe, dobrze nawilżone kompresy. Możesz okładać powieki kilka razy na dzień. Kompres powinien leżeć na twoim oku około 10 min.. na pewno pomogą ci także zmniejszyć ból.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.