Leczenie Jak zabezpieczyć dom chorego na osteoporozę przyczyny. Jak leczyć ich większą kruchością.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zabezpieczyć dom chorego na osteoporozę?

Definicja z ang. How to secure your home suffering from osteoporosis, z niem. Ihr Haus leidet Osteoporose zu sichern.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK ZABEZPIECZYĆ DOM CHOREGO NA OSTEOPOROZĘ: Osteoporoza jest chorobą objawiającą się obniżoną gęstością kości, a tym samym ich większą kruchością, dlatego chory musi niezmiernie uważać na każdy swój krok, bo nawet z pozoru drobny i nieszkodliwy upadek może skończyć się poważnym złamaniem. Warto więc przystosować mieszkanie chorego w taki sposób, by zminimalizować zagrożenie potknięcia się, pośliźnięcia i tak dalej
krok 1
O dom dla osoby chorej na osteoporozę należy zadbać od podstaw, zaczynając od dywanów, które mają tendencję do przemieszczania się, rolowania, podwijania i tak dalej

Należy unikać małych dywaników, na których bardzo łatwo się pośliznąć. Najlepiej sprawdzą się dywany, których brzegi przymocowane są do podłogi, zapobiegnie to podwijaniu się brzegów, a również przesuwaniu się dywanów.
krok 2
Zwróćmy także uwagę na wszelakie kable łączące różne urządzenia elektryczne. Raczej nie powinny one przebiegać poprzez środek pokoju, nawet jeżeli przebiegają pod dywanem. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zadanie sobie trudu i poprowadzenie kabli przy ścianach, a najlepiej schowanie ich w listwach przypodłogowych.
krok 3
jeżeli w domu znajdują się schody na piętro, bezwzględnie powinny być one zaopatrzone w solidną poręcz do podpierania się, a najlepiej gdyby były także oświetlone, w szczególności gdy sypialnia i łazienka chorego nie znajdują się na jednym poziomie.
krok 4
również łazienkę warto wziąć pod lupę. Konieczne jest położenie szczególnych mat i dywaników antypoślizgowych. Na podłodze możemy położyć przyjemny puchaty dywanik (jednak posiadający antypoślizgowy spód), a w wannie albo pod prysznicem układamy gumową, antypoślizgową matę.
Możemy także zamontować w kilku miejscach specjalne drążki do przytrzymywania się, na przykład w czasie wychodzenia z wanny. Taki drążek można także umieścić przy toalecie.
krok 5
Bardzo ważne jest także zachowanie i odpowiedzialność domowników. jeżeli w domu znajdują się dzieci, powinny być one nauczone bezwzględnego porządku albo niewynoszenia swoich zabawek poza pokój bawialny. Porozrzucane klocki i samochodziki nie zawsze łatwo zauważyć, a nastąpienie na nie może mieć tragiczne konsekwencje.
krok 6
W domu osoby chorej na osteoporozę nie powinno być także zwierząt, a co najmniej nie tych dużych, które ocierając się o nogi i łasząc się, mogą przypadkowo wywołać upadek.
krok 7
Warto zwrócić także uwagę na regularne wizyty chorego u okulisty, gdyż choroba ta dotyka raczej seniorów, a ci najczęściej noszą okulary. jeżeli wzrok będzie się pogarszał, a okulary nie będą wymieniane na mocniejsze, chory straci ostry wzrok i to również może wywołać potykanie się o elementy i upadki.

Lekarz Internista: JAK ZABEZPIECZYĆ DOM CHOREGO NA OSTEOPOROZĘ; IHR HAUS LEIDET OSTEOPOROSE ZU SICHERN; HOW TO SECURE YOUR HOME SUFFERING FROM OSTEOPOROSIS;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.