Leczenie Jak zapobiec astmie przyczyny. Jak leczyć nadmierną reakcję oskrzeli na substancje, które.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zapobiec astmie?

Definicja z ang. How to prevent asthma, z niem. Wie um zu verhindern Asthma.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK ZAPOBIEC ASTMIE: Astma to przewlekła choroba dróg oddechowych. Jest ona wywoływana poprzez nadmierną reakcję oskrzeli na substancje, które w normalnych warunkach są nieszkodliwe. Wtedy błony śluzowe zostają pokryte poprzez gęsty śluz, co wywołuje napady kaszlu, a czasami trudności w oddychaniu. Powody astmy są bardzo zróżnicowane. Począwszy od kurzu i zimnego powietrza, przez stres, a skończywszy na kwasie acetylosalicylowym. Choroba ta może zostać uleczona, jednakże czasami może dojść do nawrotów. To jest na pewno dość kłopotliwa dolegliwość. Nie wiadomo kiedy i gdzie złapie nas następny atak. W związku z tym chorzy regularnie muszą nosić przy sobie specjalne inhalatory, które łagodzą kaszel.
krok 1
Leczenie astmy to długookresowy mechanizm. Jego celem jest zapobieganie atakom kaszlu, a również kontrolowanie choroby. Najczęściej lekarze przypisują leki przeciwastmatyczne i zalecają zmianę trybu życia. Każdy astmatyk powinien być wyposażony w dwa urządzenia. Pierwsze to pikflometr. To jest urządzenie, dzięki któremu chory może zbadać stan swoich płuc. Po wydechu do tego urządzenia, można stwierdzić czy zagraża nam w najbliższym czasie atak astmy, czy także nie. Drugie urządzenie regularnie łagodzi napady kaszlu. To jest inhalator. Przepisuje go doktor po uprzedniej diagnozie. Prócz tego jest sporo leków, które zapobiegają astmie, bądź łagodzą ataki.
krok 2
Jak przeciwdziałać astmie? Przede wszystkim warto wykonywać ćwiczenia oddechowe. Dzięki nim płuca będą lepiej przygotowane do ataku. Wskazane są także ćwiczenia na wytrzymałość, które zwiększają objętość płuc. One również łagodzą ataki. Warto także zastanowić się nad rolą stresu w życiu chorego. Jeżeli prowadzisz dość stresujące życie, masz stresującą pracę i wiele obowiązków, to najważniejszą rzeczą jest nauczenie się relaksu. Techniki redukujące poziom stresu są konieczne przy tej chorobie. Jak wiadomo stres może przyczyniać się do pojawiania się ataków astmy. Zatem możesz skupić się na medytacji, zacząć uprawiać tai-chi czy także jogę. Znajdź coś, co daje ci wytchnienie.
krok 3
Z pomocą może nam przyjść także akupunktura. Seria nakłuć minimalizuje zazwyczaj częstotliwość występowania kaszlu. także ma działanie psychologiczne, gdyż udowodniono, iż redukuje poziom lęków. Lecząc astmę warto rozważyć również ziołolecznictwo czy także homeopatię. Zielarze mają sporo preparatów, które mogą wspomóc walkę z tą chorobą. Np. w medycynie chińskiej to jest: Guilong Li Fei. Homeopatia może również zaoferować kilka tego typu preparatów. to jest Arsenicum album D12 czy także Yerba Santa cpl.
krok 4
Najlepszą metodą rekreacji dla astmatyków jest pływanie. Powiększa ono pojemność płuc i wytrzymałość. Warto także korzystać z ciepłych pryszniców i kąpieli. Wskazana jest również sauna.

Lekarz Internista: JAK ZAPOBIEC ASTMIE; WIE UM ZU VERHINDERN ASTHMA; HOW TO PREVENT ASTHMA;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.