Leczenie Jak złagodzić ból brzucha przyczyny. Co znaczy dzieci. Nie ma nic gorszego od nasilającego.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak złagodzić ból brzucha?

Definicja z ang. How to relieve abdominal pain, z niem. Wie Bauchschmerzen zu lindern.

Co to znaczy: Bóle brzucha mogą być bardzo niekomfortowe i męczące, w szczególności dla dzieci. Nie ma nic gorszego od nasilającego się bólu żołądka, którego nie możesz się pozbyć. Znajdziesz tutaj kilka sposobów, jak w naturalny sposób pozbyć się albo w sporym stopniu złagodzić bóle brzucha. Wybrane z tych trików zostały mi polecone poprzez przyjaciół i znajomych, którzy potwierdzają ich skuteczność.
krok 1
Spróbuj zrobić coś w rodzaju termoforu, który pomoże Ci złagodzić ból. Będziesz potrzebował długiej skarpety. Wypełnij ją w trzech-czwartych ryżem. Zawiąż górną część skarpety sznurówką albo sznurkiem, by ryż się nie wysypał. Włóż skarpetę z ryżem do mikrofalówki na 1 minutę, albo do momentu aż będzie bardzo ciepła, lecz nie gorąca! Tak przygotowaną skarpetę połóż na brzuchu, w miejscu, w którym odczuwasz ból i trzymaj do momentu, aż ryż wystygnie. To powinno pomóc złagodzić ból, lecz jeżeli ból jest dość mocny będziesz musiał kilka razy powtórzyć ten zabieg. Kobiety mogą sobie w ten sposób pomagać w łagodzeniu bóli menstruacyjnych.
krok 2
Pij herbatę. Spróbuj zaparzyć sobie miętę albo zwykłą, czarną herbatę i dodaj do niej odrobinę cytryny albo miodu. Herbata ma wspaniały, kojący wpływ na żołądek, w szczególności herbata miętowa znana jest ze swoich właściwości łagodzących. Sącz sobie powoli gorącą herbatę i spróbuj wypić ją całą, zanim się schłodzi, a zobaczysz, iż złagodzi ból. Pamiętaj, tak aby nie słodzić herbaty ani cukrem, ani słodzikiem, bo uzyskasz sukces odwrotny do zamierzanego. Bóle, a czasem nawet mdłości, które im towarzyszą mogą się nasilić. Spróbuj wprowadzić miętę albo zwykłą, niesłodzoną herbatę z cytryną albo miodem do swojej regularnej diety, a z czasem zauważysz, iż Twoje problemy z bólem żołądka będą zanikały.
krok 3
Zjedz jogurt, by pozbyć się uciążliwego bólu. Jogurty zawierają żywe i aktywne kultury bakterii, których Twój żołądek potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Kiedy złe bakterie dostaną się do Twojego żołądka albo nabłonka, może się to skończyć jego chorobą – ból będzie nieunikniony. Spożywanie jogurtów pomaga pokonać złe bakterie i wspomaga poprawne funkcjonowanie układu trawiennego. Jogurt działa również podobnie jak naturalny środek przeczyszczający. Jeśli odczuwasz mdłości i nie jesteś w stanie zjeść jogurtu, spróbuj zmiksować go z lodem tak, by powstał napój pitny.
krok 4
Ssij cukierki miętowe. Mięta jest doskonałym metodą na pozbycie się bólu brzucha. Naturalne składniki lecznicze zawarte w mięcie szybko łagodzą wszelakie symptomy łagodząc bóle brzucha i mdłości. Dodatkowo, żucie miętowej gumy do żucia pomoże przy mdłościach. Mięta pomoże Ci także złagodzić uczucie pełnego żołądka po zbyt obfitym obiedzie. Pomaga również złagodzić uczucie zgagi po spożyciu pikantnych potraw.
krok 5
Pij czystą wodę, by złagodzić ból brzucha. Woda przepłukuje Twój mechanizm pomagając pozbyć się złych bakterii i łagodzi ból brzucha pozbywając się toksyn z Twojego ciała. Woda jest tutaj o sporo bardziej efektywna niż wszelkiego rodzaju soki, napoje czy napoje izotoniczne, gdyż nie zawiera sztucznych substancji, które dodatkowo nasilą ból. Wypij co najmniej dwie pełne szklanki wody, gdy odczuwasz ból. Upewnij się, iż woda jest schłodzona. W przypadku potrzeby wrzuć do niej kilka kostek lodu.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.